• سرطان به چه معناست ؟

  سرطان به مجموعهٔ بیماری‌هایی اطلاق می‌شود که از تکثیر مهارنشده ی سلول‌ها پدید می‌آیند. بدن انسان از میلیون ها سلولی ساخته شده است که با یکدیگر گروه بندی شده تا بافت ها و اندام های مختلف را بسازند. ژن های داخل هر سلول به آن دستورهای لازم را صادر می‌کنند. گاهی اوقات این دستورات در یک سلول مبهم و مغشوش بوده و سلول رفتار غیر طبیعی دارد و پس از مدتی گروهی از سلول های غیر طبیعی می توانند در خون یا سیستم ایمنی گردش کرده یا تبدیل به توده یا تومور بدخیم یا سرطان شوند. در واقع سلول های بدن در طی یک روند تنظیم یافته از بین میروند و سلول های جدید جای آنها را می‌گیرند گاهی اوقات این روند طبیعی از تنظیم خارج شده و سلول های فرسوده از بین نمی روند و تشکیل توده ای را می‌نمایند که می‌توانند تبدیل به تومور بدخیم یا سرطان شوند. درمان سرطان با قارچ گانودرما 

  علت دقیق این پدیده همچنان نامشخص است ولی احتمال دارد عوامل ژنتیکی یا مواردی که موجب اختلال در فعالیت سلول‌ها می‌شوند در هسته سلول اشکال وارد کنند .

  انواع سرطان

  سرطان های مختلف بر اساس اندامی که سرطان از آنجا شروع شده است نام گذاری می‌شوند.

  مغز – رحم – دهانه رحم- چشم حنجره -دهان -تیروئید -روده -سرطان تخمدان -بیضه -مثانه -پروستات -کبد -کیسه صفرا -کلیه – معده – سینه -ریه -استخوان -خون -پوست – پانکراس

  سرطان در ایران

  طبق مطالعات انجام شده در ایران از هر صد هزار نفر ۱۵۰ نفر مبتلا به سرطان  هستند و سالانه حدود ۹۰ هزار مورد جدید بیماری سرطان در ایران گزارش می شود که این عدد با سرعت قابل توجهی در حال افزایش است . آمار نشان می دهد شایع ترین نوع سرطان در بین زنان سرطان سینه و در بین مردان سرطان معده می باشد که کشنده ترین نوع سرطان در بین مردان و زنان ایرانی به حساب می آید. سرطان مری، پانکراس،پوستروستات، سرطان مثانه  از جمله سرطانهای شایع در ایران می باشد .

  گانودرما در مقالات معتبر علمی

  با کمی جستجوی اینترنتی متوجه می شویم گانودرما سالهاست که برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، تاثیر مثبت گانودرما در تقویت سیستم ایمنی و خواص درمانی سرطان کاملاً اثبات شده است. به گونه ای که از بین سالهای ۱۹۸۷ و ۲۰۱۷ دو هزار و ۳۹۸ مقاله به زبان انگلیسی و ۶،۹۶۸ مقاله به زبان چینی منتشر شده  ایمن سازی (۲۵٫۶۰٪ ) و درمان سرطان (۴۰/۲۱٪) از موضوعاتی هستند که بیشتر به آنها پرداخته شده . به عنوان نمونه تعدادی از سر تیتر ها را برای شما قرار می دهیم .

  تعدادی از مقالات معتبر با موضوع تاثیر گانودرما روی سرطان

  ۱- مقاله معتبر در sciencedirect .
  عنوان مقاله :  Ganoderma lucidum is a medicinal mushroom used in TCM for the prevention or treatment of a variety of diseases including a number of forms of cancer.
  ترجمه : گانودرما لوسیدوم قارچی دارویی است که در طب سنتی چینی برای پیشگیری یا معالجه انواع بیماری ها از جمله انواع مختلف سرطان استفاده می شود.

  درمان سرطان با گانودرما

  ۲- مقاله ای در مجله معتبر examine.com 
  عنوان مقاله : Ganoderma lucidum is a potent immune system regulator, promising anti-cancer agent, and stress reducer. This mushroom is frequently used in traditional Chinese medicine.
  ترجمه : گانودرما لوسیدوم یک تنظیم کننده قوی سیستم ایمنی بدن ، نوید دهنده ضد سرطان و کاهش دهنده استرس است. این قارچ اغلب در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد.

  درمان سرطان با گانودرما

  ۳- مقاله ای در ncbi
  عنوان : Ganoderma lucidum (Reishi) in cancer treatment.
  ترجمه : رفتار گانودرما لوسیدوم در سرطان

  تاثیر گانودرما روی سرطان

  گانودرما لوسیدوم (Ganoderma lucidum) یک داروی طبیعی است که به دلیل اثر ثابت شده‌ای که روی سیستم ایمنی بدن دارد، به طور گسترده توسط پزشکان و طبیبان سنتی در آسیا تجویز و استفاده می‌شود. محققان آزمایشگاهی و تعدادی از کارآزمایی‌های پیش‌بالینی گزارش کرده‌اند که گانودرما لوسیدوم حاوی مواد ضدسرطانی و تقویت کننده سیستم ایمنی است. امروزه تعداد افرادی که از این ماده به‌عنوان یک مکمل درمان در درمان سرطان استفاده می‌کنند در حال افزایش است.

  مطالعات از :

  • سرکوب رشد تومور و متاستاز ریه
  • مهار تکثیر و القاء آپوپتوز سلولهای سرطان دهانه رحم
  • سرکوب تکثیر سلولی و رفتار تهاجمی سرطان پستان از طریق مهار Cdk4 و uPA
  • مهار تکثیر و القاء آپوپتوز سلولهای سرطانی ریه مهار ردوکتاز HMG CoA؛
  • فعال سازی ERK و تنظیم مجدد p16 در سلولهای کبدی
  • مهار رشد سرطان پروستات از طریق مهار سیگنالینگ گیرنده آندروژن
  • سرکوب تهاجم سلولهای کبدی از طریق مهار فعالیت MMP-9
  • مهار سیگنالینگ MAP / ERK در سلولهای کبدی
  • فعالیت ضد عفونی کننده
  • مهار ۵ α-ردوکتاز

  خبر می دهند

  خلاصه و نتیجه گیری

  با بررسی میبینیم که تمامی نتایج نشان می دهد که گانودرما از طریق تنظیم سیستم ایمنی بدن دارای طیف گسترده ای برای درمان سرطان است. در اصل قارچ گانودرما به دلیل دارا بودن ترکیبات ارزشمند است که می تواند از رشد و تکثیر سلولها سرطانی جلوگیری کند و مانع از بوجود آمدن تومورهای سرطانی در بدن شود. گانودرما :

  • ۱۰۰ نوع پلی ساکارید دارد که  باعث توقف سلولهای سرطانی می شود
  • ژرمانیوم ارگانیک آن  تقویت سیستم ایمنی بدن را همراه دارد
  •  وجود سوپر اکسید دیسموتاز آن باعث جوان سازی سلولی می شود
  • و به دلیل تری ترپن ها ، ضد تومور  قوی است.

  با این وجود ما نمی توانیم اهمیت درمان های معمول مانند شیمی درمانی در درمان سرطان را انکار کنیم . اما این درمان ها عوارض ناخواسته زیادی مانند پایین آمدن سیستم ایمنی بدن نیز می شود که خود این مسئله زمینه را برای سایر بیماری ها فراهم می کند . بنابر این در کنار درمان های معمول ، گانودرما بدون عوارض جانبی ، به عنوان یک گیاه تطبیقی (  متعادل کردن شرایط بدن ) می تواند انتخاب ارزشمندی باشد و تسهیل درمان را همراه داشته باشد  .

  همچنین گانودرما که امروزه به عنوان قوی ترین آنتی اکسیدان در جهان شناخته می شود و می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری و عدم ابتلا به سرطان داشته  و کمک بسیار زیادی به روند درمانی مبتلایان به سرطان کند.

  پاسخ گوی سوالات شما در بخش نظرات هستیم 

  شیوه تهیه دمنوش گانودرما

  زبان ویدیو : انگلیسی

  زیر نویس فارسی : دارد

  [wp-review id=”2610″]

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  2 دیدگاه در “توقف و درمان سرطان با گانودرما لوسیدوم

  1. منظری گفت:

   با سلام
   حین شیمی درمانی بعد از جراحی سرطان تخمدان میشه همزمان از گانودرما استفاده کرد؟
   از چه نوع ترکیب گلنودرما برای مهار سرطان تخمدان میشه استفاده کرد؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام خانم منظری عزیز. با تایید پزشکتون میتونید از قارچ گانودرما لوسیدوم تهیه بفرمایید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *