• آیا گانودرما می تواند به کاهش قند خون کمک کند؟

   بیشتر مردم فکر می کنند گیاهان دارویی برای درمان دیابت بی فایده هستند. حداقل این حرف برای داروهای معمولی که فقط می توانند دیابت را کنترل کنند صادق است.
  با این حال، طب سنتی چینی روش های خود را برای بهبود این بیماری شایع دارد. درمان دیابت با گیاهان طبیعی می تواند بسیار پیچیده باشد زیرا بیش از یک جنبه درمانی در آن دخیل است.

  قارچ گانودرما چگونه به درمان دیابت کمک می کند؟

  دیابت زمانی اتفاق می افتد که سطح قند خون دائماً در سطح بالاتری باقی بماند. این منجر به بسیاری از بیماری های دیگر مانند:
  • فشار خون بالا
  • نارسایی کلیه
  • سکته
  • نابینایی
  • زخم معده
  • و حتی ناتوانی جنسی
  در درمان متداول دیابت از داروهایی برای سرکوب سطح قند خون استفاده می شود. قبل از مصرف هر گیاه دارویی برای دیابت، شما نیز باید درمان خود را با دارو آغاز کنید. داروها به کاهش سریع قند خون و حفظ آن کمک می کند. با این حال، دارو آن را درمان نمی کند. و  فقط دیابت را کنترل می کند و از سایر مشکلات مرتبط با سلامتی جلوگیری می کند.

  عوارض جانبی داروهای دیابت

  ۲ گروه دارویی برای دیابت وجود دارد. نوع اول عمدتا لوزالمعده ضعیف شده را مجبور به تولید هورمون انسولین بیشتری برای کاهش سطح قند خون می کند.
  نوع دوم به طور عمده جذب قند را در روده سرکوب می کند، بنابراین قند خون را در سطح مطمئنی حفظ می کند.
  با این حال، مصرف طولانی مدت داروهای دیابت باعث دو عارضه اصلی می شود. یکی از آنها سخت شدن رگ های خونی است که باعث سکته و بیماری های قلبی می شود. اثر جانبی دیگر تداخل در متابولیسم چربی ها است که باعث چاق شدن بیمار می شود.
  همانطور که احتمالا میدانید، برخی از بیماران دیابتی تحت داروهای طولانی مدت هنوز تحت تأثیر نارسایی کلیه و سکته مغزی قرار دارند. این نشان می دهد که داروهای معمولی به تنهایی پاسخ کاملی برای درمان دیابت نیست.

  طب سنتی چینی چگونه دیابت را درمان می کند

  درمان توصیه شده برای دیابت ترکیب داروهای غربی با گیاهان دیابتی است که طبق طب سنتی چینی (TCM) تجویز می شود.
  طب سنتی چینی با دید دیگری به دیابت نگاه می کند. در واقع بیماری دیابت را بیماری گرمای بیش از حد بدن می داند و آن را به ۳ بخش تقسیم می کند:
  • گرمای قسمت فوقانی (ریه)
  • گرمای قسمت میانی (معده)
  • گرمای قسمت پایین (کلیه)
  با توجه به شرایط خاص هر فرد، پزشک طب سنتی چینی گیاهان مناسب دیابت را برای بهبود علت واقعی این بیماری تجویز می کند. در ۳ شرایط فوق، اصلی ترین عملکردهای بهبودی مورد نیاز عبارتند از:
  • گرمای بدن را کاهش دهید
  • انرژی کلیه را افزایش دهید
  • انرژی “یین” را تقویت کنید
  • انرژی بدن را افزایش دهید
  • گردش خون را بهبود ببخشید

  گانودرما درمان دیابت

  گیاهان دارویی برای دیابت

  با استفاده از این اصول بهبودی، اولین گیاهان توصیه شده برای دیابت گیاهان نر (Rhinacanthus nasutus) و جیاوگولان (Gynostemma pentaphyllum) هستند.
  این گیاهان، گیاهانی هستند که به طور موثر گرمای قسمت فوقانی ، میانی و تحتانی بدن را کاهش می دهند. همچنین این دو گیاه برای کاهش فشار خون و کلسترول بالا نیز استفاده می شوند.
  گیاه دوم Cordyceps Sinensis است. ثابت شده است که این قارچ گرانبها انرژی کلیه را بهبود می بخشد. از زمان های بسیار قدیم توسط چینی ها برای بهبود ساختار بدن ضعیف استفاده می شد.

  گانودرما برای دیابت

  گیاه سوم گانودرما است. این گیاه به تقویت انرژی بدن و بهبود گردش خون کمک می کند. بنابراین، گانودرما از مهمترین گیاهان برای درمان دیابت است.
  اگرچه گانودرما به تنهایی کافی نیست، اما می تواند به بهبود گردش خون و افزایش سیستم ایمنی بدن کمک کند. این از وخیم شدن بیماری دیابت جلوگیری می کند و همچنین از سایر عوارض دیابت مانند فشار خون بالا، سکته مغزی و زخم پا جلوگیری می کند. و در مواردی به تنهایی می تواند دیابت را کنترل نماید.
  همچنین ثابت شده است که پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما به انسولین در انتقال قند به سلولهای بدن کمک می کنند.
  چهارمین مکمل دیابت، ژل رویال زنبور عسل است. این مکمل طبیعی بیشترین مقدار هورمون طبیعی را دارد. به افزایش انرژی “یین” بدن کمک می کند. در طب سنتی چینی، “یین” با مایعات بدن مانند خون، هورمون ها، بزاق، اشک چشم و مایع مفاصل مرتبط است.
  بنابراین، مصرف ژل رویال به افزایش طبیعی هورمون انسولین تولید شده توسط لوزالمعده کمک می کند.

  رژیم غذایی بیماران دیابت

  اگر می خواهید دیابت خود را بهبود ببخشید، حتی با وجود گیاهان ذکر شده، باید رژیم غذایی و سلامت عاطفی خود را نیز کاملاً کنترل کنید. نکات مهم زیر را بخاطر بسپارید:
  • مصرف قند و غذای شیرین را کاهش دهید
  • از تنش های عصبانی و استرس زا  دوری کنید
  • به طور منظم ورزش کنید
  از نظر طب سنتی چینی با رعایت این موارد ساده در سبک زندگی و مصرف گیاهان دارویی توصیه شده برای دیابت، مطمئناً می توان در طولانی مدت این بیماری شایع را بهبود بخشید.

  استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. در غیر این صورت مجموعه گانودرم هیچ رضایتی ندارد.

  در صورت تصمیم به استفاده هم زمان داروهای دیابت با گانودرما، لازم است در طول روز قند مرتبا سنجش شود و در صورت تشخیص پزشک دوز داروها کاهش و تدریجا حذف شوند. گانودرما در برخی افراد توانسته به خوبی جایگزین داروهای دیابت شده و قند را کنترل نماید.

  توصیه می شود کسانی که بیماری دیابت یا افت فشارخون دارند. دمنوش گانودرما را به دو یا سه وعده در روز قسمت کنند. و با فاصله زمانی حداقل ۴ ساعت میل نمایند.

  استاندارد مقدار مصرف گانودرما، روزانه بین ۱ تا ۶ گرم در روز است. که برای موارد درمانی خاص تا ۱۰ گرم در روز می‌تواند افزایش پیداکند. البته مقدار مصرف گانودرما به کیفیت قارچ بستگی دارد اگر از گانودرمای مجموعه ما برای دیابت استفاده میکنید با توجه به کیفیت بالا تنها مجاز به استفاده روزانه ۲ گرم هستید و افزایش این مقدار بدون تجویز پزشک توصیه نمی شود .

  قارچ های دارویی از جمله گانودرما باید در آب داغ حرارت ببیند تا پوسته ی کتین آن ها بشکند. یک قابلمه روی اجاق گاز قرارداده و به مقدار کافی به آن آب اضافه کنید تا بجوشد.

  پودر گانودرما خالص را به آب جوش اضافه کرده و   سپس حرارت اجاق گاز را کاهش و در کمترین حالت ممکن دهید. درب ظرف را ببندید.  بعد از یک الی سه ساعت چای گانودرما را از صافی عبور دهید.

  عصاره آمادست مطابق به میلتان، می توانید به آن دارچین، زنجبیل و آویشن به آن اضافه کنید و از خواص گانودرما برای درمان دیابت و سلامتی لذت ببرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *