• قارچ reishi : قارچی است که از نظر دارویی فواید بیشماری را با خود به همراه دارد

  افسانه های زیادی در مورد قارچ reishi( گانودرما) گفته شده که سابقه ای ۲۰۰۰ ساله را برای خودش رقم زده است. به طور سنتی میتوان گفت، این قارچ در چین توسط راهبان تائو برای ایجاد آرامش و مراقبه استفاده میشده است و زندگی سالم و طولانی  را برای بشر رقم زده است. قارچ ریشی همچنین در فرهنگ ژاپن بسیار مورد تقدیر واحترام واقع شده ، و مهمترین رکن در علم دارویی کشور ژاپن می باشد( سارونوکوشیکاکه).

  متخصصان طب چینی بر طبق فرهنگ خودشان این قارچ  را لینگ ژی که تلفط چینی و اسم قارچ به زبان چینی است را نام گذاری نمودند که معنای اصلیش در آیین ها گریه برای نزول باران می باشد، و خصوصیات الهی مرتبط را با لینگ ژی( قارچ جان افزا) به نمایش میگذارد.

  قارچ reishi همچنین با نام قارچ جاودانگی، قارچ ده هزار ساله،  قارچی که دارای قدرت معنویست و گیاه روح شناخته میشود. قارچ ریشی در میان لیست( پین شانگ) جز مواد مقوی قرار گرفت و در لیست بهترین دارو و مشهورترین داروی چین، بانام شن نونگبن، و گائو جینگ قرار گرفته است( ۲۰۶ سال قبل از میلاد مسیح). بهترین گیاهانی دارویی زمانی اسم و رسم دار شدند که میگفتند که این گیاهان عمر را طولانی مینمایند، از پیری جلوگیری میکنند، اثرزش بدن را به اوج اعلا میرساند، بدن را بسیار مرتعش میسازد، و روح آدمی را تا آسمان ها به پرواز میبرد.

  قارچ ریشی  در ۱۲۰ ماده دارویی جز بهترین داروهای موثر از آن یاد شده است. به طور خاص دراین متن گفته شده که قارچ ریشی قرمز برای درمان درد قفسه سینه موثر است، قلب را تقویت مینماید، ارزش مرکزی بدن را بیشتر مینماید، عقل آدمی را تقویت می کند حافظه را بهبود میخشد. علاوه بر گفتن خواص فیزیکی ، گفته شده قارچ ریشی فضیلت وبخشش درون آدمی را زیاد میکند.

  این قارچ جز خانواده مشترک با تابان پوستان است همچنین در هر سرزمین به بک نام مشهور شده اند مثلا : 

  ایالات متحده:  قارچ ریشی ، گانودرما

  چین: لینگ ژی، لینگ ژی کائو، لینگ چی، هونگ لینگ ژیريال چی ژی

  ژاپن: ریشی،ماننتیک، روکاکورایشی( شکل شاخ گوزنی) / کره:یانگ جی/ ویتنام: لینگ چی

  شاخه: قارچ های چتری/ رده: کلاه قارچان/ راسته: قارچ سانان/ خانواده: تابان پوستان

  خواص قارچ reishi

  برخی از خواص درمانی قارچ ریشی

  قارچ reishi ( گانودرما) یک داروی طبیعی در نظر گرفته می شود که باعث افزایش طول عمر می شود و سرزندگی انسان را حفظ می کند. بالینی مفید آن است.

  اثرات در بیماران مبتلا به هپاتیت ، هایپرگلیسمی ، برونشیت مزمن ، سرطان ، دیستروفی عضلانی ، تصلب شرایین ، فشار خون بالا ، هایپرکلسترولمی و لکوپنی  مورد تایید است.

  این مقاله و ترجمه آن که توسط مجموعه گانودرم آماده شده، در زیر آمده است. می توانید آن را دانلود و مطالعه نمایید.

  استفاده از مطالب ما  فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. در غیر این صورت مجموعه گانودرم هیچ رضایتی ندارد. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *