• آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟ اگر زگیل تناسلی دارید، ممکن است به شما توصیه شود که در حین درمان از رابطه جنسی اجتناب کنید. اگر رابطه جنسی دارید، مطمئن شوید که زگیل ها با کاندوم پوشانده شده اند. حتی پس از از بین رفتن زگیل ها، این ناحیه از پوست باید با کاندوم پوشانده شود. در نظر داشته باشید HPV  عمدتا از طریق تماس مستقیم پوست با پوست در حین فعالیت جنسی واژینال، دهانی یا مقعدی منتقل می شود. مادامی که ویروس در بدن شماست شما ناقل هستید. استفاده از کاندوم تنها احتمال انتقال HPV را تا حدود ۷۰ درصد کاهش می دهد. در ادامه نظر برخی از پزشکان را در ارتباط با این موضوع میخوانیم.

  صفورا فرخی پور، جراح و متخصص زنان در این باره میگوید: این موضوع بستگی به این دارد که در چه مرحله ای از درمان باشید. اگر زگیل فعال دارید، رابطه جنسی باعث انتقال زگیل به همسرتان نیز می شود. در صورتی که به تازگی زگیل تان را برداشته اید و هنوز زخم های آن خوب نشده است هم نمی توانید رابطه جنسی داشته باشید. برای شروع رابطه جنسی باید ۱ تا ۳ هفته صبر کنید تا زخم های زگیل کاملا از بین بروند. بهترین کار این است که بعد از بهبود زخم های به جا مانده از برداشتن زگیل با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه شوید که زمان برقراری رابطه جنسی تان رسیده است یا نه.

  باید تا زمان بهبودی ناحیه تحت درمان و از بین رفتن درد، از برقراری رابطه جنسی با دخول خودداری کنند. معمولاً، بسته به اندازه محدوده تحت درمان، ۱ تا ۳ هفته طول می کشد.
  دکتر هدیه سادات سالک فرد: پس از اینکه احساس درد یا ناراحتی ناشی از انجام لیزر بهبود پیدا کند، شما از نظر داشتن ارتباط جنسی با همسرتان محدودیتی نخواهید داشت.
  شهریار ناطق دکتر و متخصص اورولوژی و بیماری های جنسی : زگیل تناسلی از برخی انواع ویروس پاپیلومای انسانی (اچ پی وی) نشات می گیرد. درمان زگیل به معنی برداشتن آن و کاهش خطر انتقال آن به افراد دیگر است. طبیعتا  هنگامی که شما ضایعه فعالی روی نواحی تناسلی خود نداشته باشید احتمال انتقال کم است.
  دکتر محمد جباری: با توجه به اینکه یکی از مهم ترین پایه های زندگی مشترک رابطه ی جنسی بین زن و شوهر است. منع کردن آن گاه ناممکن بوده و می تواند آثار مخربی بر روی زندگی مشترک داشته باشد. از طرفی ممکن است ویروس HPV  تا زمان نامحدود و نامشخصی در بدن فرد بماند، لذا بعد از درمان و ناپدید شدن زگیل ها  زن و شوهر می توانند به رابطه ی جنسی خود ادامه دهند. در این موارد کاندوم بطور نسبی می تواند از انتشار ویروس جلوگیری کند.
  دکتر زهرا سعادتی: تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. تا زمان بهبودی کامل زخم از رابطه جنسی و ایجاد اصطکاک بر روی بافت پرهیز کنید.
  دکتر هوشمند قوامی: ۴۰ درصد از ویروس زگیل تناسلی از راه جنسی منتقل می شود. انتقال ویروس هایی که از راه جنسی منتقل می شوند، از طریق تماس با ترشحات بدن یا دستگاه تناسلی فرد دارای زگیل رخ می دهد. استفاده از کاندوم حتی موقع رابطه جنسی به معنی این نیست که بیماری منتقل نمی شود.

  عباس انتظاری دکتر و متخصص طب پیشگیری: احتمال پاک شدن ویروس در بدن با اقدامات پزشکی وجود ندارد. ولی باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود. رابطه جنسی تا پاپان جلسات درمان ممنوع است حتی با کاندوم نیز نباید رابطه جنسی داشت.

  مرکز آموزشی و درمانی حضرت ولیعصر(عج): ویروس HPV عموماً هنگام وجود داشتن زگیل منتقل می‌شود، اما احتمال سرایت آن پس از از بین رفتن زگیل نیز وجود دارد.
  آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

  حتی در صورت عدم وجود زگیل، ویروس های HPV بر روی سطح پوست فرد مبتلا وجود دارد

  آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

  منع رابطه ی جنسی بین زن و شوهر غیرممکن است. حداقل دو هفته پس از برطرف شدن زگیل ها باید منتظر رابطه جنسی باشید. در چنین مواقعی بهتر است زوجین رابطه محافظت شده داشته باشند و با رژیم غذایی که از ما دریافت میکنند، سیستم ایمنی خود را تقویت کنند. همچنین لازم است همسر شما واکسن HPV را دربافت کند.

  آیا زگیل های HPV سال ها بعد دوباره عود می کنند؟

  گاهی اوقات، سیستم ایمنی بدن ظرف چند ماه زگیل ها را پاک می کند. اما حتی اگر زگیل ها از بین بروند، HPV ممکن است همچنان در بدن فعال باشد. بنابراین زگیل ها می توانند برگردند. معمولاً به روش ما طی ۶ ماه الی ۱ سال، زگیل ها و HPV از بدن خارج می شوند.

  زگیل تناسلی بعد از درمان چقدر مسری است؟

  زگیل تناسلی و ویروسی که باعث ایجاد آن می شود، هر دو بسیار مسری هستند. حتی اگر علائمی مانند زگیل تناسلی نداشته باشید، یا زگیل ها تحت درمان و با روش های فیزیکی مثل لیزر برداشته شوند، باز هم ویروس در بدن شماست و می توانید شخص دیگری را به HPV و زگیل تناسلی آلوده کنید.

  آیا HPV درمان دارد؟

   HPV در همه موارد قابل درمان نیست.  ممکن است برای برخی به یک عفونت مزمن و مادام العمر تبدیل شود اگر و تنها اگر نسبت به درمان آن بی توجه باشید. سیستم ایمنی بدن تنها راه از بین رفتن ویروس پاپیلومای انسانی است. پس اگر نسبت به تقویت سیستم ایمنی و درمان بی تفاوت باشید با گذر زمان شانس درمان شما کاهش میابد. در حال حاضر استفاده از فرآورده قارچ های دارویی (شیتاکه – گانودرما و ترکی تیل) تنها راه درمان است.

  اگر HPV در ۲ سال از بین نرود چه اتفاقی می افتد؟

  به روش ما (قارچ های دارویی) اکثر مردم در عرض ۶ ماه تا حداکثر دو سال ویروس را پاک می کنند. اما همانطور که گفته شد اگر فرد نسبت به درمان اقدام نکند، ممکن است عفونت همچنان ادامه یابد. هرچه HPV طولانی تر بماند، بیشتر احتمال دارد که منجر به سرطان شود. از جمله سرطان های دهانه رحم، آلت تناسلی، مقعد، دهان و گلو.

  استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با لینک به وب سایت “گانودرم” بلامانع است. در غیر این صورت مجموعه گانودرم هیچ رضایتی ندارد.

  برای اخذ راهنمایی درمان HPV  از طریق واتس اپ ( ۰۹۳۸۰۲۴۶۴۳۶ ) با ما در ارتباط باشید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  بعد از ضبط صدا باید ابتدا آن را تایید نمایید و سپس بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید.