• آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟ اگر زگیل تناسلی دارید، ممکن است به شما توصیه شود که در حین درمان از رابطه جنسی اجتناب کنید. اگر رابطه جنسی دارید، مطمئن شوید که زگیل ها با کاندوم پوشانده شده اند. حتی پس از از بین رفتن زگیل ها، این ناحیه از پوست باید با کاندوم پوشانده شود.  چراکه حتی پس از از بین رفتن زگیل ها، ممکن است هنوز آثاری از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در سلول های پوست شما وجود داشته باشد. بنابراین، استفاده از کاندوم در طول رابطه جنسی حتی پس از پاک شدن زگیل توصیه می شود. در نظر داشته باشید HPV  عمدتا از طریق تماس مستقیم پوست با پوست در حین فعالیت جنسی واژینال، دهانی یا مقعدی منتقل می شود. مادامی که ویروس در بدن شماست شما ناقل هستید. استفاده از کاندوم تنها احتمال انتقال HPV را تا حدود ۷۰ درصد کاهش می دهد. در ادامه نظر برخی از پزشکان را در ارتباط با این موضوع میخوانیم.

  برای اخذ راهنمایی درمان HPV به کمک قارچ های دارویی از طریق واتس اپ (۰۹۳۸۰۲۴۶۴۳۶) با ما در ارتباط باشید.

  صفورا فرخی پور، جراح و متخصص زنان در این باره میگوید: این موضوع بستگی به این دارد که در چه مرحله ای از درمان باشید. اگر زگیل فعال دارید، رابطه جنسی باعث انتقال زگیل به همسرتان نیز می شود. در صورتی که به تازگی زگیل تان را برداشته اید و هنوز زخم های آن خوب نشده است هم نمی توانید رابطه جنسی داشته باشید. برای شروع رابطه جنسی باید ۱ تا ۳ هفته صبر کنید تا زخم های زگیل کاملا از بین بروند. بهترین کار این است که بعد از بهبود زخم های به جا مانده از برداشتن زگیل با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه شوید که زمان برقراری رابطه جنسی تان رسیده است یا نه.

  باید تا زمان بهبودی ناحیه تحت درمان و از بین رفتن درد، از برقراری رابطه جنسی با دخول خودداری کنند. معمولاً، بسته به اندازه محدوده تحت درمان، ۱ تا ۳ هفته طول می کشد.
  دکتر هدیه سادات سالک فرد: پس از اینکه احساس درد یا ناراحتی ناشی از انجام لیزر بهبود پیدا کند، شما از نظر داشتن ارتباط جنسی با همسرتان محدودیتی نخواهید داشت.
  شهریار ناطق دکتر و متخصص اورولوژی و بیماری های جنسی : زگیل تناسلی از برخی انواع ویروس پاپیلومای انسانی (اچ پی وی) نشات می گیرد. درمان زگیل به معنی برداشتن آن و کاهش خطر انتقال آن به افراد دیگر است. طبیعتا  هنگامی که شما ضایعه فعالی روی نواحی تناسلی خود نداشته باشید احتمال انتقال کم است.
  دکتر محمد جباری: با توجه به اینکه یکی از مهم ترین پایه های زندگی مشترک رابطه ی جنسی بین زن و شوهر است. منع کردن آن گاه ناممکن بوده و می تواند آثار مخربی بر روی زندگی مشترک داشته باشد. از طرفی ممکن است ویروس HPV  تا زمان نامحدود و نامشخصی در بدن فرد بماند، لذا بعد از درمان و ناپدید شدن زگیل ها  زن و شوهر می توانند به رابطه ی جنسی خود ادامه دهند. در این موارد کاندوم بطور نسبی می تواند از انتشار ویروس جلوگیری کند.
  دکتر زهرا سعادتی: تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. تا زمان بهبودی کامل زخم از رابطه جنسی و ایجاد اصطکاک بر روی بافت پرهیز کنید.
  دکتر هوشمند قوامی: ۴۰ درصد از ویروس زگیل تناسلی از راه جنسی منتقل می شود. انتقال ویروس هایی که از راه جنسی منتقل می شوند، از طریق تماس با ترشحات بدن یا دستگاه تناسلی فرد دارای زگیل رخ می دهد. استفاده از کاندوم حتی موقع رابطه جنسی به معنی این نیست که بیماری منتقل نمی شود.

  عباس انتظاری دکتر و متخصص طب پیشگیری: احتمال پاک شدن ویروس در بدن با اقدامات پزشکی وجود ندارد. ولی باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود. رابطه جنسی تا پاپان جلسات درمان ممنوع است حتی با کاندوم نیز نباید رابطه جنسی داشت.

  مرکز آموزشی و درمانی حضرت ولیعصر(عج): ویروس HPV عموماً هنگام وجود داشتن زگیل منتقل می‌شود، اما احتمال سرایت آن پس از از بین رفتن زگیل نیز وجود دارد.
  آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

  حتی در صورت عدم وجود زگیل، ویروس های HPV بر روی سطح پوست فرد مبتلا وجود دارد

  آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

  حذف زگیل تناسلی به کمک لیزر یا کرایو به معنای درمان ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) نیست. بنابر این شما حتی با برداشتن زگیل همچنان ناقل بیماری هستنید. پس تا زمانی که ویروس در بدن شماست بیماری منتقل می شود. البته منع رابطه ی جنسی بین زن و شوهر غیرممکن است. پس حداقل دو هفته پس از برطرف شدن زگیل ها باید منتظر رابطه جنسی باشید. در چنین مواقعی بهتر است زوجین فقط رابطه محافظت شده داشته باشند و با رژیم غذایی که از ما دریافت میکنند، سیستم ایمنی خود را تقویت کنند و تحت درمان قرار بگیرند. همچنین لازم است همسر واکسن HPV را دریافت کند.

   فرد مبتلا به زگیل تناسلی می تواند یک زندگی عادی داشته باشد؟

  اگر به موقع متوجه ابتلا شوید و روش درمانی را دنبال کنید بله هنوز هم می توانید زندگی نسبتاً طبیعی داشته باشید. در بسیاری از موارد HPV، سیستم ایمنی بدن شما با ویروس مقابله می کند و بیماری درمان می شود. درمان بین چند ماه تا چند سال طول بکشد. همانطور که بدن شما برای مبارزه با ویروس کار می کند، می توانید با انجام عادات سالم زیر به آن کمک کنید:

  • برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن خود از یک رژیم غذایی متعادل استفاده کنید
  • از قارچ های گانودرما – شیتاکه و ترکی تیل استفاده کنید. این قارچ ها ضد ویروس هستند و ویروس را فلج میکنند
  • الکل و سیگار را کنار بگذارید.
  • در شب به اندازه کافی بخوابید (حداقل هشت تا نه ساعت).
  • استرس را در زندگی خود کاهش دهید. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که استرس می‌تواند باعث باقی ماندن HPV در سیستم شما شود که می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

  آیا زگیل های HPV سال ها بعد دوباره عود می کنند؟

  گاهی اوقات، سیستم ایمنی بدن ظرف چند ماه زگیل ها را پاک می کند. اما حتی اگر زگیل ها از بین بروند، HPV ممکن است همچنان در بدن فعال باشد. بنابراین زگیل ها می توانند برگردند. معمولاً به روش ما طی ۶ ماه الی ۱ سال، زگیل ها و HPV از بدن خارج می شوند.

  زگیل تناسلی بعد از درمان چقدر مسری است؟

  زگیل تناسلی و ویروسی که باعث ایجاد آن می شود، هر دو بسیار مسری هستند. حتی اگر علائمی مانند زگیل تناسلی نداشته باشید، یا زگیل ها تحت درمان و با روش های فیزیکی مثل لیزر برداشته شوند، باز هم ویروس در بدن شماست و می توانید شخص دیگری را به HPV و زگیل تناسلی آلوده کنید.

  بعد از سوزاندن زگیل تناسلی چه باید کرد؟

  پس از عمل برداشتن زگیل، احساس سوزش و درد معمول است. با این حال، باید از دست زدن و خاراندن زخم ها خودداری کنید تا بهبودی کامل حاصل شود. مهمترین کاری که باید بعد از جراحی انجام دهید تمیز و خشک نگه داشتن زخم است. پس از برداشتن زگیل، همچنان ممکن است خارش و سوزش در نواحی زخم را تجربه کنید. همچنان می توانید حمام آب گرم بگیرید یا زخم ها را با آب گرم بشویید تا خارش و سوزش را کاهش دهید. کارشناسان توصیه می کنند این کار را حداقل ۳ تا ۴ بار در روز انجام دهید.

  با این حال، تمیز و خشک نگه داشتن زخم ها در بین این حمام ها برای شما ضروری است. توصیه می شود به جای حوله از سشوار برای خشک کردن مناطق آسیب دیده استفاده کنید، زیرا ممکن است منجر به عفونی شدن زخم ها شود. علاوه بر این، باید از لمس اسکارها با دست خودداری کنید زیرا ممکن است بعد از جراحی همچنان خونریزی داشته باشند. اگر به طور تصادفی این کار را انجام دادید، بلافاصله دست های خود را بشویید زیرا HPV می تواند از طریق تماس گسترش یابد.

  HPV چه مدت مسری است؟

  اکثر عفونت‌های HPV کاملاً خود به خود یا با درمان از بین می‌روند. سازمان بهداشت جهانی گزارش می دهد که در واقع، ۹۰ درصد عفونت ها پس از دو سال از بین می روند زیرا سیستم ایمنی مبارزه با ویروس را یاد می گیرد. (برای درمان سریع HPV با ما در ارتباط باشید)

  آیا HPV درمان دارد؟

   HPV در همه موارد قابل درمان نیست. ممکن است برای برخی به یک عفونت مزمن و مادام العمر تبدیل شود اگر و تنها اگر نسبت به درمان آن بی توجه باشید. سیستم ایمنی بدن تنها راه از بین رفتن ویروس پاپیلومای انسانی است. پس اگر نسبت به تقویت سیستم ایمنی و درمان بی تفاوت باشید با گذر زمان شانس درمان شما کاهش میابد. در حال حاضر استفاده از فرآورده قارچ های دارویی (شیتاکه – گانودرما و ترکی تیل) تنها راه درمان است.

  اگر HPV در ۲ سال از بین نرود چه اتفاقی می افتد؟

  به روش ما (قارچ های دارویی) اکثر مردم در عرض ۶ ماه تا ۱ سال (حداکثر دو سال) ویروس را پاک می کنند. اما همانطور که گفته شد اگر فرد نسبت به درمان اقدام نکند، ممکن است عفونت همچنان ادامه یابد. هرچه HPV طولانی تر بماند، بیشتر احتمال دارد که منجر به سرطان شود. از جمله سرطان های دهانه رحم، آلت تناسلی، مقعد، دهان و گلو.

  استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با لینک به وب سایت “گانودرم” بلامانع است. در غیر این صورت مجموعه گانودرم هیچ رضایتی ندارد.

  برای اخذ راهنمایی درمان HPV  از طریق واتس اپ (۰۹۳۸۰۲۴۶۴۳۶) با ما در ارتباط باشید.

  بسته تقویت ایمنی (شیتاکه و گانودرما و ترکی تیل) + ۱ ماهه

  ۱,۱۸۰,۰۰۰ تومان
  مناسب برای بیماری های ویروسی HPV - HSV۲ بسته گانودرما لوسیدوم قرمز ۱۵۰ گرم شیتاکه خارجی ۳۰ گرم قارچ ترکی تیل پرورشی

  بسته تقویت ایمنی (شیتاکه و گانودرما و ترکی تیل) + دوره ۳ ماهه

  قیمت اصلی ۳,۶۱۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳,۵۴۰,۰۰۰ تومان است.
  مناسب برای بیماری های ویروسی HPV - HSV
  • ۶ بسته دمنوش گانودرما لوسیدوم قرمز
  • ۴۵۰ گرم شیتاکه خارجی
  • ۹۰ گرم قارچ ترکی تیل پرورشی
   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۲ رای

  29 دیدگاه در “نظر ۹ پزشک متخصص: آیا بعد از درمان زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

  1. زهرا محمدی گفت:

   من پک میخواستم چون حدود سه سال زگیل داستم از بین رفته دوباره اومده سراغم

   1. گانودرم گفت:

    سلام و درود لطفا از طریق واتس اپ / ایتا یا بله در ارتباط باشید. ۰۹۳۷۰۲۴۶۴۳۶

  2. ناشناس گفت:

   من ۱ سال پیش زگیل تناسلی رو لیزر کردم و هیچ علائمی ندارم آسان الان میتون رابطه جنسی داشته باشم

   1. گانودرم گفت:

    سلام حتی در صورت عدم وجود علائم این ویروس قابل انتقال هست.

  3. امیر گفت:

   سلام
   من در ناخیه تناسلیم یه گوشت اضافه دارم و این برای نمی دونم چند وقته و به دلیل نا گاهی توجه ای نکردم نه سوزش نه خارش نه چیزی مثل خال بود حتی یه بار به طور ناخوداگاه با تیغ هنگام تمیز کردن بریده شد ولی همچنان در امد من به دید خال دیدم تا اینکه به طور ناخوداگاه از سوی نامزدم فهمیدم زگیلع
   الان میشه راهیمااییی لازمو کنین 🙏🙏🙏

   1. گانودرم گفت:

    سلام امیر عزیز. اگر مبتلا به HPV هستید بنده قارچ های گانودرما و شیتاکه رو پیشنهاد میکنم. روزانه ۲ گرم گانودرما و ۵ گرم شیتاکه. به کمک این پک و رژيم غذایی سالم HPV قابل درمانه و جای نگرانی نیست.

  4. Arshia گفت:

   سلام خسته نباشید
   من تاحالا رابطه نداشتم ولی چند سال پیش گوشت اضافه کنار التم بود ک خودش از بین رفت‌ الان دوباره یک گوشت اضافه دیگه روی التم در اومده بنظر شما زگیل عادی هست یا زگیل تناسلی
   و میخاستم بپرسم نمیتونم رابطه برقرار کنم؟ و یا روش اسیدسالیسیلیک بزنم؟؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام ارشیا عزیز. جهت اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه بفرمایید و آزمایش بدید. در صورت نیاز نمونه برداری نیز انجام میشود. در صورت ابتلا به hpv برای درمان اقدام بفرمایید.

  5. پویا گفت:

   سلام وقت بخیر من زگیل داشتم کرایو انجام دادم جای کرایو هنوز روی آلت تناسلی مونده چیکارکنم جای کرایو از بین بره
   بعداز ۲ ماه میتونم سکس داشته باشم یا رابطه دهانی
   ممنونم

   1. گانودرم گفت:

    سلام مادامی که ویروس در بدن شماست رابطه ممنوعه و به راحتی ویروس منتقل میشه. برای درمان با قارچ ها اقدام نمایید.

  6. محمد گفت:

   سلام من در دانشگاه هستم یکی از هم اتاقیام زگیل تناسلی در نواحی مقعد گرفته و تحت درمان است آیا با پتو بالشت و لیوان او را که استفاده کنم احتمال انتقال وجود دارد آیا ؟!

   1. گانودرم گفت:

    سلام از البسه مشترک استفاده نکنید. لیوان هم اگر در دهانشون زگیل نداشته باشند احتمال انتقال تقریبا صفره

  7. ناشناس گفت:

   سلام
   من و نامزد سابقم با هم تماس پوستی داشتیم و روی بدنم مبتلا به زگیل شدم و با جراحی برداشتمش.الان میخوام با یه آقایی که قبلا متاهل بوده وارد رابطه بشم(نه دخول کامل).آیا خطری ایشون رو تهدید میکنه؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام بله به راحتی منتقل میشود. برای درمان HPV اقدام نمایید.

    1. لیلا گفت:

     سلام خسته نباشین من ازدواج دومم هس ویه دختر ۱۴ ساله دارم همسرم زگیل تناسلی داشت ومنم زگیل تناسلی گرفتم همش نگران دخترم هستم که از لیوان یا وسایل دیگه اونم مبتلا بشه خیلی نگرانم

     1. گانودرم گفت:

      سلام و درود. برای درمان اقدام کنید. با رعایت مسایل بهداشتی جای نگرانی نیست.

  8. على گفت:

   سلام
   على هستم
   وقت بخير
   من چندوقت پيش متوجه زيگيل اطراف مقعدشدم
   همسرم هم آزمايش داد ايشون هم مثبت هست
   الان روى آلتم هم زيگيل رويت شده
   البته زيگيل مقعدروباليزربرداشتم بعداز يكماه مجدد اطراف مقعدزيگيل دراومده
   ١- راه درمان ريشه كن كردنش وجودداره
   ٢- باتوجه باينكه هردومون مثبت هستيم براى آميزش ازكاندوم استفاده كنيم ، وازسكس دهانى امتناع كنيم؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام علی عزیز. با رژیم غذایی سالم این بیماری طی ۲ سال قابل درمانه. برای تسریع درمان میتونید از قارچ های گانودرما و شیتاکه تهیه و استفاده بفرمایید. (البته برای تایپ های پرخطر علاوه بر این دو قارچ، ترکی تیل هم توصیه میشه)
    ۲- بله تا پایان درمان و منفی شدن آزمایش رابطه باید محافظت شده باشه. از رابطه دهانى هم امتناع کنید. چرا که ایجاد زگیل در دهان به شدت اذیتتون خواهد کرد.

  9. حدیث گفت:

   سلام من زگیل داشتم واکسن Hpvرو هم میخوام بزنم خواستم ببینم همسرمم ب خاطر اینه منتقل نشه باید واکسینه بشه یا لازم نی

   1. گانودرم گفت:

    سلام حدیث عزیز. واکسن ها تایپ های محدودی رو پوشش میدن بنابر این حتی در صورت تزریق واکسن احتمال ابتلای ایشون وجود داره. بنابراین صرف تزریق واکسن ایمنی ۱۰۰ درصد در ایشون ایجاد نمیشه. اگر تایپ هایی که شما بهشون مبتلا هستید یکی از تایپ های ۶ ، ۱۱ ، ۱۶ ، ۱۸ ، ۳۱ ، ۳۳ ، ۴۵ ، ۵۲ و ۵۸ هست تزریق واکسن برای ایشون ضروریه. البته به شرطی که تا الان مبتلا نشده باشند. ایمنی خودتون و همسرتون رو با محصولاتی نظیر قارچ شیتاکه افزایش بدید.

  10. ناشناس گفت:

   سلام ببخشيد همسر من چند ماه پيش زيگيل تناسلي مبتلا شد و اون ها رو سوزاند و منجمد كرد الان ٢ ماه هست دانه جديد ندارد بعد اين مدت ما رابطه دهاني داشتيم مي خواستم ببينم من مبتلا مي شوم؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام و احترام امکان انتقال حتی در صورت عدم وجود زگیل هم بالاست.

  11. ناشناس گفت:

   سلام علیکم سونا استم من هم زگیل تناسلی گرفتم خیلی ازیتم میکنه زیاد خارشتک میکنه بسیار درد میکنه
   خودم هم نامزاد هستم گاهی وقت نزدیکم میشه حدود یک ماه یا هم ۲۰ روزبعد
   مترسم این درد به نامزادم سراید نکنه
   میشه برم راه حل راه از بین بردنش نشان بتین
   لطفا

  12. ناشناس گفت:

   ممنون یه سوال دیگه داشتم ازدواج بعد از درمان زگیل تناسلی میشه؟

   1. گانودرم گفت:

    طی ۶ ماه الی یکسال درمان با قارچ ها محقق میشه اما در هر صورت نامزدتون رو در جریان قرار بدید تا واکسن تزریق کنند.

  13. ناشناس گفت:

   سلام. ببخشید آیا بعد از لیزر کردن زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟ ینی حتی با لیزر زگیل بیماری منتقل میشه؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام خیر، همانطور که داخل مقاله ذکر کردیم زگیل تناسلی و ویروسی که آنها را ایجاد می کند، هر دو بسیار مسری هستند. یعنی حتی اگر علائمی مانند زگیل تناسلی نداشته باشید، یا زگیل‌ها را درمان و برداشته باشید، باز هم می‌توانید فرد دیگری را به HPV و زگیل تناسلی مبتلا کنید.

  14. نرگس گفت:

   سلام اقای دکتر خسته نباشید من زیگیل تناسلی گرفتم، پیش دو دکتر رفتم اماهمسرم هیچ علایمی نداره وسالمه پس من چجور مبتلا شدم راهنمایی کنید.داخل واژن زیگیل تناسبی گرفتم، الان ۲۰ساله ازدواج کردم

   1. گانودرم گفت:

    سلام نرگس عزیز.
    اکثر آقایان مبتلا به ویروس هرگز علائمی را تجربه نمی کنند. به همین جهت از آقایان به عنوان ناقلین خاموش یاد می شود. پس ممکن هست ایشان مبتلا باشند اما زگیلی نداشته باشند. متاسفانه هیچ روش تأیید شده‌ای برای آزمایش آقایان وجود ندارد. بنابر این به دنبال علت و مقصر نباشید و تمرکز روی درمان باشد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *