• تبخال تناسلی، تبخال دهانی یا همان ویروس‌ هرپس سیمپلکس ۱ و ۲، از مهم‌ترین ویروس‌های بیماری‌زای انسانی هستند. ویروس هرپس سیمپلکس ۱ (HSV-۱ )، موجب تب‌خال دهان و ویروس هرپس سیمپلکس ۲، موجب تب‌خال تناسلی می‌شود.تب‌خال دهان از طریق بزاق آلوده منتقل می‌شود. اما تب‌خال تناسلی از طریق تماس جنسی انتقال پیدا می‌کند. این ویروس‌ها بسیار شایع و مسری می‌باشند.  تبخال تناسلی یا هرپس از همه بیماری های مقاربتی شایع تر است و میلیون ها نفر را در سراسر جهان به آن مبتلا هستند. اکثر مردم نمی دانند که به هرپس مبتلا هستند زیرا هیچ علامتی ندارند یا علائم بسیار خفیفی دارند (اغلب با سایر بیماری های پوستی اشتباه گرفته می شود). با این حال، می تواند شدت یابد و باعث زخم های دردناک دستگاه تناسلی شود. هرپس (تبخال تناسلی) به ویژه برای زنان باردار خطرناک است، زیرا ممکن است ویروس به نوزاد آسیب برساند. (منبع)

  برای تهیه پک درمان تبخال تناسلی از طریق واتس اپ (۰۹۳۷۰۲۴۶۴۳۶) با ما در ارتباط باشید. از ابتدا تا پایان درمان همراه شما هستیم.

   

  تبخال تناسلی

  درمان تبخال تناسلی و پاسخ به سوالات متداول

  درمان تبخال با قارچ های دارویی

  قارچ های دارویی (مثل: گانودرما، شیتاکه و ترکی تیل) را می توان برای انواع عفونت های ویروسی از جمله ویروس HSV استفاده کرد. تبخال تناسلی (HSV)، زگیل تناسلی (HPV) ، آنفولانزا از جمله شایع ترین بیماری های ویروسی هستند.
  قارچ های دارویی به پیشگیری از بیماری های ویروسی کمک می کنند. علاوه بر کاربرد قارچ های دارویی در پیشگیری، همچنین به بدن کمک می کنند تا عفونت موجود را مهار کرده، بر آن غلبه کنند و بهبودی را تسریع کنند. مکانیسم های بیوشیمیایی و اثرات ضد ویروسی در قارچ های دارویی شامل بهبود پاسخ ایمنی اختصاصی ویروس و غیر اختصاصی (از جمله بهبود تولید آنتی بادی و ترشح اینترفرون ها) و فعالیت ضد ویروسی مستقیم (با مهار توانایی تکثیر آنها) است.

  قارچ های دارویی می توانند در برابر بسیاری از عفونت های ویروسی کمک کند:

  • پاراآنفلوانزا و رینوویروس ها (سرماخوردگی)
  • آنفولانزا (آنفولانزا)
  • تبخال تناسلی و تبخال دهان (HSV-1 و HSV-2)
  • زونا (ویروس واریسلا زوستر)
  • پاپیلوما ویروس (درمان طبیعی HPV)
  • مونونوکلئوز (ویروس اپشتین بار)
  • سیتومگالوویروس
  • ویروس هپاتیت
  • ویروس اپشتین بار (EBV)
  • و بسیاری از عفونت های ویروسی دیگر

  به عنوان مثال، لنتینان، نوعی بتاگلوکان است که در قارچ شیتاکه وجود دارد. لنتینان ایمنی هومورال و سلولی را فعال می کند. با HIV، آنفولانزا و عفونت های دستگاه تنفسی مبارزه می کند. LEM (عصاره  ای از شیتاکه) و قوی ترین جزء آن EP3 از هرگونه آسیب ناشی از سلول های آلوده به تبخال تناسلی (HSV-1 و HSV-2) و ویروس انسفالیت اسب جلوگیری می کند و تا حدی ویروس های اوریون، سرخک و فلج اطفال را مهار می کند.

  درمان هرپس

  تصویر میکروسکوپ الکترونی از لنفوسیت های سلولی سیستم ایمنی ( رنگ قرمز) که از سلول محافظت می کند (آبی) در برابر ویروس (سبز). قارچ دارویی تعداد لنفوسیت ها را افزایش می دهد.

  برای درمان تبخال چی خوبه؟

  قارچ های دارویی بهترین گزینه برای درمان تبخال است. ترکیبات فعال قارچ دارویی، به ویژه بتا گلوکانهای مخصوص قارچ (گروهی از پلی ساکاریدهای با وزن مولکولی بالا) سیستم ایمنی را اصلاح و تقویت می کند. قارچ های دارویی از جمله گانودرما،شیتاکه و ترکی تیل کمک می کنند به:

  • فعالیت ماکروفاژها
  • فعالیت اینترلوکین -۱ (IL-1)
  • ایجاد آنتی بادی
  • تولید لنفوسیت های T (و جلوگیری از کاهش آنها)
  • ترشح اینترفرون های انسانی
  • فعالیت سلولهای کشنده طبیعی (NK)
  • تهاجمی بودن گرانولوسیت ها در برابر ویروس ها
  • افزایش تعداد و فعالیت لنفوسیت های T4 کمکی (CD4)

   

  سوالات متداول HSV

  تبخال تناسلی چیست؟

  تبخال تناسلی یک بیماری مقاربتی است که توسط دو نوع ویروس ایجاد می شود. این ویروس ها هرپس سیمپلکس نوع ۱ (HSV-1) و ویروس هرپس سیمپلکس نوع ۲ (HSV-2) نامیده می شوند.

  تبخال دهانی چیست؟

  تبخال دهانی معمولاً توسط HSV-1 ایجاد می شود و می تواند منجر به زخم های سرد یا تاول هایی روی دهان یا اطراف آن شود. با این حال، اکثر مردم هیچ علامتی ندارند. بیشتر افراد مبتلا به تبخال دهانی در دوران کودکی یا بزرگسالی به دلیل تماس غیر جنسی با بزاق آلوده شده اند.

  تبخال تناسلی چقدر شایع است؟

  اطلاعات دقیقی از میزان ابتلا به تبخال تناسلی در ایران موجود نیست. در ایالات متحده گفته می شود بیش از یک نفر از هر شش نفر در سنین ۱۴ تا ۴۹ سال مبتلا به تبخال تناسلی هستند.

  تبخال تناسلی چگونه منتقل می شود؟

  با داشتن رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی با فردی که به این بیماری مبتلا است می توانید به تبخال تناسلی مبتلا شوید. همچنین از طریق زخم تبخال؛ بزاق (اگر شریک جنسی شما دارای عفونت تبخال دهانی است) یا ترشحات دستگاه تناسلی (اگر شریک جنسی شما دارای عفونت تبخال تناسلی است) مبتلا می شود. زخم تبخال مملو از مایعات حامل ویروس است و داشتن رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی با فردی که تبخال تناسلی دارد می تواند شما را در معرض آن قرار دهد. تبخال یا هرپس همچنین می تواند از یک شریک جنسی آلوده که زخم قابل مشاهده ندارد، منتقل شود، زیرا ویروس نیز می تواند از طریق پوست منتقل شود.

  تبخال تناسلی از طریق لباس منتقل می شود؟

  خیر. شما از صندلی توالت، ملافه، لباس یا استخرهای شنا یا دست زدن به اشیاء اطراف خود، صابون یا حوله به تبخال مبتلا نخواهید شد.

  کاندوم مانع انتقال تبخال می شود؟

  کاندوم می تواند شیوع بیماریهای مقاربتی را کاهش دهد اما تبخال تناسلی می تواند در مناطقی رخ دهد که توسط کاندوم پوشانده نشده است.. اگر از نظر جنسی فعال هستید، می توانید خطر ابتلا به تبخال تناسلی را با استفاده از کاندوم های لاتکس در هنگام رابطه جنسی کاهش دهید.

  چطور بفهمم تبخال تناسلی دارم؟

  اکثر افرادی که مبتلا به تبخال تناسلی هستند هیچ علامتی ندارند. یا علائم بسیار خفیفی دارند. ممکن است علائم خفیفی را متوجه نشوید. یا ممکن است آنها را با یک بیماری پوستی دیگر، مانند یک جوش اشتباه بگیرید.

  علائم تبخال تناسلی چیست؟

  همانطور که گفته شد ممکن است فرد دچار تبخال شود و حتی متوجه آن نشود. زیرا اکثر مردم علائم خفیفی دارند یا اصلاً هیچ علائمی ندارند. حتی بدون علائم، ویروس  همچنان قابل انتقال است و شما می توانید از شریکی که به نظر نمی رسد آلوده باشد،  این ویروس را دریافت کنید.  شایع ترین علائم این ویروس  یک یا چند تاول تناسلی، تاول دهان یا زخم باز (زخم) است. زخم ها ممکن است دردناک و خارش داشته باشند و ممکن است ترشح داشته باشند. هنگامی که عفونت جدید است، علائم دیگر ممکن است شامل علائم شبیه آنفولانزا مانند تب، بدن درد و تورم غدد لنفاوی باشد.

  راه های درمان تبخال تناسلی چیست؟

  در حال حاضر هیچ درمانی برای ویروس تبخال تناسلی وجود ندارد، اما داروهایی وجود دارند که می توانند از شیوع بیماری جلوگیری کرده یا مدت زمان آن را کوتاه کنند. داروهای ضد ویروسی متداول ترین داروها شامل آسیکلوویر، فامسیکلوویر و والاسیکلوویر هستند. همچنین همانطور که گفته شد قارچ های دارویی مثل گانودرما، ترکی تیل و شیتاکه  نیز عالی هستند. اگر دنبال راه حل بدون عوارض و قدرتمند هستید آنها را تهیه نمایید. این قارچ ها  وقتی به محض شروع شیوع بیماری مصرف شوند، می توانند ویروس را فلج و به کاهش شدت و طول بیماری کمک کنند. این محصولات همچنین احتمال انتقال ویروس را به دیگری کاهش می دهند.

  تبخال تناسلی یک عفونت پوستی است. درست یا غلط؟

  تبخال تناسلی شامل علائم زخم روی پوست است، اما این ویروس در واقع عفونت سلول های عصبی است. وقتی ویروس وارد بدن می شود در سلول های عصبی نزدیک ستون فقرات شما قرار می گیرد. هنگامی که ویروس دوباره فعال می شود، از طریق اعصاب به عقب حرکت کرده و از طریق پوست خارج می شود و در نتیجه باعث ایجاد تاول و زخم می شود. بخال تناسلی حتی در صورت عدم وجود زخم نیز منتقل می شود.

  اگر تبخال تناسلی درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

  تبخال تناسلی می تواند باعث زخم های تناسلی دردناک شود و در افرادی که دارای سیستم ایمنی سرکوب شده هستند شدید باشد. اگر زخم ها یا ترشحات ناشی از زخم ها را لمس کنید، ممکن است تبخال را به قسمت دیگری از بدن خود مانند چشم خود منتقل کنید. به زخم ها یا ترشحات دست نزنید تا از انتشار تبخال در قسمت دیگری از بدن خود جلوگیری کنید. اگر زخم ها یا ترشحات را لمس می کنید، فوراً دستان خود را کاملاً بشویید تا از انتشار عفونت جلوگیری شود.

  تبخال برای بارداری و جنین خطرناکه؟

  اگر باردار هستید، ممکن است مشکلاتی برای شما و جنین یا نوزاد تازه متولد شده ایجاد شود. با پزشک مشورت نمایید.

  در صورت ابتلا به تبخال تناسلی، میتوانم رابطه جنسی داشته باشم؟

  اگر مبتلا به تبخال هستید، باید با شریک جنسی خود صحبت کنید و به او اطلاع دهید چرا که این بیماری به راحتی منتقل می شود. ابتلا به زخم ها یا علائم دیگر تبخال می تواند خطر گسترش بیماری را افزایش دهد اما به یاد داشته باشید حتی اگر هیچ علامتی نداشته باشید هم می توانید شریک جنسی خود را آلوده کنید.

  آیا بیماری آلزایمر با عفونت HSV-1 ارتباط دارد؟

  بیماری آلزایمر یک بیماری پیشرونده مغزی است که در نتیجه مجموعه ای پیچیده از رویدادها در مغز در یک بازه زمانی طولانی ایجاد می شود. علل بیماری آلزایمر ممکن است شامل عوامل ژنتیکی، محیطی و عوامل دیگر باشد. چندین عامل مختلف از نظر آماری با بیماری آلزایمر مرتبط هستند، از جمله عفونت HSV-1. با این حال، برخی تحقیقات نشان می دهد که ویروس های غیر از HSV-1  (هرپس) ممکن است بر بیماری آلزایمر تأثیر بگذارند. تحقیقات بیشتری برای تعیین ارتباط بین عفونت HSV-1 و بیماری آلزایمر مورد نیاز است.

  ارتباط بین تبخال تناسلی و HIV چیست؟

  عفونت تبخال می تواند باعث زخم یا شکستگی در پوست یا مخاط دهان، واژن شود. این مسئله راهی برای ورود HIV به بدن فراهم می کند. حتی بدون وجود زخم های قابل مشاهده، تبخال تناسلی تعداد سلولهای CD4 (سلولهایی را که HIV برای ورود به بدن هدف آنها قرار می دهد) در پوشش داخلی دستگاه تناسلی افزایش می دهد.

  منابع مفید انگلیسی: rxlist.com و cdc.gov

  سوالات متداول این صفحه به مرور زمان آپدیت خواهد شد. اگر همچنان سوالی دارید که به آن پاسخ داده نشده می توانید در بخش نظرات همین صفحه آن را مطرح نمایید. برای تهیه محصولات می توانید از طریق بخش محصولات، ثبت سفارش نمایید.
  استفاده از مطالب فقط برای مقاصد غیرتجاری و با لینک به وب سایت گانودرم است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۹ رای

  14 دیدگاه در “قارچ های دارویی ویروس تبخال تناسلی را فلج می کنند

  1. ناشناس گفت:

   سلام وقت بخیر چند روزه دچار تبخال تناسلی شدم اول ۵ عدد بود الان خیلی بیشتر شده آیا راهی برای جلوگیری از پیشرفت هست و این که با چی شستشو بدم بهتره 🙏🙏

   1. گانودرم گفت:

    سلام میتونید از قارچ گانودرما و شیتاکه استفاده بفرمایید. پک سه ماه این دو قارچ رو به شما پیشنهاد میکنم:
    پک تقویت ایمنی گانودرما و شیتاکه

    1. ناشناس گفت:

     از کجا باید گرفت

     1. گانودرم گفت:

      از طریق واتساپ یا پیامرسان بله در ارتباط باشید ۰۹۳۷۰۲۴۶۴۳۶
      البته داخل فروشگاه هم موجودن

  2. شاد.... گفت:

   سلام خسته نباشید تقریبا ۲هفته پیش در ناحیه ی تناسلی شوهرم تبخال یا جوش های چرکی دیده شد که به شدت اذیتش میکرد بامصرف پماد موپیروسین که توسط یه پزشک داده شده بود ایشون بهتر شدن تو این مدت ما رابطه هم داشتیم که الان بنده هم درگیر شدم به دکتر زنان هم مراجعه کردم گفتن تبخال تناسلی هستش،وگفتن که فقط از طریق رابطه ی جنسی انتقال پیدا میکنه، لطفا راهنماییم کنید که فقط از رابطه ی جنسی بود یا میتونه از راههای دیگه هم شوهرم مبتلا شده باشه؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام و احترام تبخال از تماس پوست به پوست با نواحی آلوده، اغلب در حین رابطه جنسی واژینال، رابطه جنسی دهانی، رابطه مقعدی و بوسه منتقل می شود.

  3. ناشناس گفت:

   سلام و عرض ادب
   بنده چند روزی که به تبخال تناسلی مبتلا شدم دارو استفاده کردم و رو به بهبود هستم . چندسوال دارم اگر جواب بدین ممنون میشم
   بعد از بهبودی کامل تبخال ها از سطح پوست احتمال انتقال ویروس با رابطه جنسی هست ؟
   چطور میتونم ویروس ضعیف یا از بین ببرم؟ اگر با مصرف قارچ های درمانی ویروس ضعیف بشه باز هم انتقال پیدا میکنه ؟؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام. به کمک قارچ های دارویی شاهد درمان زخم و علائم هرپس طی چند روز الی چند هفته هستیم. اما ویروس تبخال به صورت نهفته همواره در بدن باقی میماند و با تضعیف سیستم ایمنی مجددا بروز پیدا می کند.
    لازم به ذکره که این ویروس از طریق غشاء مخاطی مانند پوست مرطوب داخل دهان و ناحیه‌ی تناسلی منتقل می شود، حتی اگر فرد ناقل علائمی نداشته باشد.

  4. ناشناس گفت:

   سلام وقت بخیر قارچ شیتاکه برای از بین بردن ویروس تبخال تناسلی کاربردی نداره؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام و احترام خدمت شما. ویروس هرپس به هیچ عنوان قابل حذف شدن نیست. تنها به کمک قارچ های دارویی و تقویت ایمنی میتوان آن را غیر فعال نمود.

  5. بیتا گفت:

   سلام وقتتون بخیر من حدودا سه سال پیش به تبخال تناسلی آلوده شدم و بعدااون باشخصی رابطه مقعدی داشتم ایاممکنه طرف اچ آی وی داشته باشه وبمن انتقال داده باشه؟

   1. گانودرم گفت:

    سلام و احترام خدمت شما. بله بیماری های آمیزشی به راحتی طی اولین رابطه جنسی منتقل میشوند از جمله تبخال تناسلی.

  6. ناشناس گفت:

   با سلام خدمت شما
   من تقریبا ۱ سال پیش فهمیدم که به تبخال تناسلی یا هرپس مبتلا شده ام بلافاصله مصرف قرص والاسیکلوویر رو شروع کردم و ۹ ماه روزانه یک عدد استفاده کردم. اما بعد از قطع مصرف همچنان عود مجدد دارم بصورت ماهیانه یا دوماه یکبار. از طرفی همان یکسال پیش متوجه گوشت های اضافی دهانه واژن شدم اما چون تشخیص پزشک اوالم این بود که زگیل نیست، توجهی بهش نکردم. اما حدود ۲۰ روز پیش برای تست ترشح به ازمایشگاه مراجعه کردم . جواب آزمایش DNA مثبت از نوع ۱۶ HPV هست. دو روز پیش پزشکم برام فریز انجام دادن ، دو ناحیه واژن را دوبار فریز کردن و گفتن مجددا زگیل نمیزنم. توصیه کردن طی ۳ ماه و ۶ ماه دیگه هم مجدد تست پاپ اسمیر بدم. من درد و سوزش نداشتم و خوشبختانه نیازی به نمونه برداری داخلی نبود چون تشخیص دادن زگیل ها وارد رحم نشده و فقط دو طرف دهانه واژن آلوده هست. با این شرح ممکنه راهنمایی کنید که چطور میتوانم درمان کنم ؟ پزشک خودم دارو خاصی به من ندادن و فقط با فریز کردن گفتند که خوب میشم.

   1. گانودرم گفت:

    سلام و عرض ادب
    تبخال تناسلی درمان ندارد اما اچ پی وی به راحتی طی ۶ ماه الی یکسال درمان می شود. از قارچ های شیتاکه، گانودرما و ترکی تیل استفاده نمایید و در کنارش رژیم غذایی سالم داشته باشید. (همراه محصولات ارسال می گردد)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *