سوالات متداول

افراد عادی روزانه ۱ گرم . موارد خاص حداکثر ۶ گرم روزانه (سه وعده با فاصله حداقل ۴ ساعت) :

هفته اول , روزی ۳ وعده , هر وعده یک گرم ( یک قاشق چای خوری)

هفته دوم , روزی ۳ وعده , هر وعده ۱٫۵ گرم (۱٫۵ قاشق چای خوری )

از هفته دوم به بعد , روزی ۳ وعده و هر وعده ۲ گرم ( ۲ قاشق چای خوری)

محدودیتی در شیوه مصرف گانودرما وجود ندارد . اما قارچ های دارویی از جمله گانودرما بهتر است در آب داغ حرارت ببیند تا پوسته ی کتین  آن بشکند .

شما می توانید تکه های قارچ خشک شده یا شکل پودری آن را به شکل چای گانودرما مصرف کنید . ( نحوه ی تهیه چای گانودرما )

البته اگر  برای درمان بیماری های پوستی .می خواهید از گانودرما استفاده کنند . باید از کرم گانودرما برای اثر بخشی بیشتر روی درمان استفاده کنید . به این صورت که ماسک گانودرما را قبل از خواب در محل بیماری قرار دهید .

شیوه ساخت ماسک گانودرما :

دو قاشق چایخوری  پودر گانودرما  را در یک ظرف بریزید. با یک قطره چکان، مقداری آب جوش بر روی پودر  بریزید . به قدری که پودر مرطوب شده و حالت خمیری پیدا کند . کرم  آماده شده است.

قبل از استفاده  ، محل مد نظر را به خوبی بشویید . به طور کامل  خشک کنید . با انگشتان ، کرم گانودرما را بصورت مساوی و یک دست  روی محل پخش کنید. باید حداقل ۵ ساعت روی پوست بماند . به این ترتیب نتایج مربوط به اثرات گانودرما بر روی بیماری های پوستی . نظیر ویتیلیگو در مدت زمان کوتاهی مشهود خواهد بود .

شیوه نگهداری گانودرما مانند تمامی ادویه هاست یعنی نسبت به گرما و سرما مقاوم است . اما باید در محیط خشک و به دور از رطوبت نگهداری شود.

طول دوره ی درمان با توجه به میزان بیماری ، در هر فرد با دیگری متفاوت است .

بنابراین زمان درمان  ممکن است در برخی موارد بیشتر به طول بیانجامد. در طول دوره صبور باشید و مرتب و .منظم از گانودرما استفاده کنید . توصیه می‌شود در طول درمان مقدار بیشتری از  آب، میوه و سبزیجات استفاده نمایید. همچنین از مصرف مشروبات الکلی و سیگار  خودداری کنید.

در کل  توصیه میشود قبل از مصرف ابتدا با پزشک خود صحبت کنید . تا در طی دوره وضعیت شما تحت نظر قرار گیرد . مصرف گانودرما به افراد زیر توصیه نمی شود :

افرادی که داروهای کاهش دهنده فشار خون مانند کومادین .یا وارفارین یا آسپیرین را مصرف می کنند

کودکان زیر ۳ سال
زنان باردار و شیرده
قبل یا بعد از عمل جراحی یا زایمان
افراد مبتلا به سرطان در مدت شیمی درمانی
افراد دارای سابقه پیوند عضو ( گانودرما بدلیل تقویت سیستم ایمنی بدن , عضو جدید را پس می زند )