سوالات متداول

 

 با توجه به اینکه قارچ های ارائه شده مجموعه گانودرم با کمپوست اختصاصی حاوی چندین چوب مرغوب و غنی تغذیه شده ، قارچ ها بالاترین کیفیت و خاصیت را دارا هستند از مصرف روزانه بیش از ۲ گرم خودداری کنید .

توصیه می شود میزان مصرف گانودرما در طول روز ، به سه وعده . و با فاصله ی حداقل ۴  ساعت ، تقسیم شود . (کسانی که بیماری قندی یا افت فشارخون دارند حتما این مورد را باید رعایت کنند )

البته به جهت درمان برخی بیماری ها  مقدار گفته شده قابل افزایش میباشد ( زیر نظر پزشک )

محدودیتی در شیوه مصرف گانودرما وجود ندارد . اما قارچ های دارویی از جمله گانودرما بهتر است در آب داغ حرارت ببیند تا پوسته ی کتین  آن بشکند .

شما می توانید تکه های قارچ خشک شده یا شکل پودری آن را  بین ۱ الی ۳ ساعت دم و به شکل چای گانودرما مصرف کنید . ( نحوه ی تهیه چای گانودرما )

گانودرما بهتر است صبح ها با معده خالی مصرف شود. نوشیدن آب زیاد در طول روز به تقویت اثرات گانودرما کمک می کند.

همچنین مصرف ویتامین C با گانودرما توصیه می شود زیرا این امر به بدن در جذب عناصر فعال در گانودرما کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که ویتامین C به تجزیه پلی ساکاریدهای پیچیده می تواند کمک کند.

شیوه نگهداری گانودرما مانند تمامی ادویه هاست یعنی نسبت به گرما و سرما مقاوم است . اما باید در محیط خشک و به دور از رطوبت نگهداری شود.

طول دوره ی درمان با توجه تفاوت های فردی ، در هر فرد با دیگری متفاوت است .

بنابراین زمان درمان  ممکن است در برخی موارد بیشتر به طول بیانجامد. در طول دوره صبور باشید و مرتب و .منظم از گانودرما استفاده کنید . توصیه می‌شود در طول درمان مقدار بیشتری از  آب، میوه و سبزیجات استفاده نمایید. همچنین از مصرف مشروبات الکلی و سیگار  خودداری کنید.

در کل  توصیه میشود قبل از مصرف ابتدا با پزشک خود صحبت کنید . تا در طی دوره وضعیت شما تحت نظر قرار گیرد . مصرف گانودرما به افراد زیر توصیه نمی شود :

کودکان زیر ۳ سال
زنان باردار و شیرده
قبل یا بعد از عمل جراحی یا زایمان
افراد مبتلا به سرطان در مدت شیمی درمانی
افراد دارای سابقه پیوند عضو ( گانودرما بدلیل تقویت سیستم ایمنی بدن , عضو جدید را پس می زند )

 

همچنین  مصرف همزمان قارچ گانودرما با داروهای ضد فشارخون تداخل دارد. قارچ گانودرما ممکن است فشار خون را کاهش دهد. مصرف قارچ گانودرما همراه با داروهای ضد فشار خون می تواند فشار خون فرد را خیلی کاهش دهد. تعدادی از داروهای کاهنده فشارخون عبارتند از: کاپتوپریل، انالاپریل، لوزارتان، والسارتان، دیلتیازیم، آمیلودیپین، هیدروکلروتیازید، فوروزماید و…  . داروهای ضد انعقاد خون نیز با گانودرما تداخل دارند. دوزهای بالا از قارچ گانودرما ممکن است باعث کاهش سرعت لخته شدن خون شود. مصرف قارچ گانودرما همراه با داروهای ضد انعقادخون احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می‌دهد. تعدادی از داروهای ضد انعقادخون عبارتند از: آسپرین، کلوپیدوگرل (پلاویکس)، دیکلوفناک، ایبوپروفن، ناپروکسن، دالتپارین، اناکساپرین، هپارین، وارفارین و…

فروشگاه  گانودرم از سال ۱۳۹۵ در زمینه ی تولید و فروش قارچ های خوراکی و دارویی در ایران فعالیت می کند و این فعالیت مورد تایید وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار گرفته بنابر این با وجود نماد اعتماد الکترونیک هیچ گونه نگرانی در این زمینه نداشته باشید . ( جهت بررسی این تاییدیه ها بر روی نماد های پایین صفحه کلیک بفرمایید )