گانودرما قرمز (لوسیدوم)

پاسخ به سوالات متداول گانودرما

 • وقتی مردم برای اولین بار کلمه گانودرما را می شنوند، از آنجا که با این قارچ دارویی باستانی آشنایی ندارند، با سوالات و ابهامات متنوعی روبه رو می شوند. ما به صورت تخصصی از سال ۱۳۹۶ فعالیت خودمان را روی قارچ گانودرما شروع کردیم. طی این سال ها با سوالات بیشماری از جانب شما مواجه شده ایم. به نوعی کاملا نسبت به ابهامات، نگرانی ها و سوالات آگاه هستیم. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به سوالات متداول گانودرما پاسخ دهیم. با این وجود با مطالعه ادامه مطلب اگر سوالی در ذهنتان باقی ماند، میتوانید در بخش نظرات مطرح نمایید.

  پرسش پاسخ گانودرما

  سوالات متداول در خصوص گانودرما

   

  سوالات متداول گانودرما

  گانودرما (GANODERMA) چیست؟

  قارچ گانودرما (Ganoderma) یک گونه ارزشمند با قدمت طولانی و معتبری است. گانودرما در طب سنتی چینی جایگاه ویژه ای دارد. این قارچ از هزاران سال پیش در طب سنتی چین مورد استفاده قرار می گرفته است. طبق یافته های تاریخی گانودرما یکی از قدیمی ترین قارچ هایی است که از نظر دارویی استفاده می شده است.

  چند گونه گانودرما در بازار وجود دارد؟

  سی و شش گونه‌ شناخته شده از گانودرما وجود دارد. از این بین دو گونه گانودرما سیننس و گانودرما لوسیدوم در فارکوپه چین برای جلوگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نام برده شده اند. گونه ی قارچ گانودرما لوسیدوم در جهان با عنوان King of herbs به معنای پادشاه گیاهان شناخته می شود. با استناد بر مقالات علمی میتوان گفت از بین سی و شش گونه‌ شناخته شده گانودرما، گانودرما لوسیدوم دارویی ترین آنهاست. زمانی که از خواص بی نظیر گانودرما صحبت می شود منظور همان گانودرما لوسیدوم است.

  تفاوت قارچ ریشی با گانودرما در چیست؟

  قارچ ریشی نام ژاپنی قارچ گانودرما لوسیدوم است. گانودرما لوسیدوم در فرهنگ ژاپن نیز مورد توجه قرار گرفته است و آن را مهمترین قارچ دارویی از زیر گروه قارچ های چتری می دانند. علاوه بر این گانودرما لوسیدوم به طور معمول با عناوین “لینگ ژی”، “قارچ جاودانگی”، “قارچ روح افزا”، ” قارچ چهار هزار ساله” و یونگ ژی نیز مشهور است.

  گانودرما زرد بهتره یا گانودرما قرمز؟

  واریته های گانودرما باهم متفاوت است. غالب گانودرما موجود در بازار واریته نارنجی یا زرد است که در اصطلاح نژاد آمریکایی گفته می شود. این گونه (گانودرما زرد) برای مقاصد تجاری گزینش شده است. به طوری که گانودرما زرد به نسبت گانودرما قرمز در سالن سرعت رشد بیشتری دارد و به سالندار مقدار بیشتری محصول می دهد. در نتیجه گانودرما زرد نسبت به گونه قرمز گانودرما قیمت تولید بسیار پایین تری دارد.
  برخلاف بسیاری از همکاران، ما طبق تجربه ۴ ساله ی خود، گونه قرمز را ارزشمندتر و در خور مشتریان عزیز دیدیم. گانودرما قرمز محصولی لوکس تر است و در بازار جهانی محبوبیت بیشتری دارد. البته لازم به ذکر است که هم واریته زرد و هم قرمز هر دو گانودرما لوسیدوم هستند و خواص آن ها فوق العاده است!  (به صورت پیش فرض در فروشگاه گانودرم گونه محبوب تر یعنی گانودرما قرمز در اختیار شما قرار می گیرد.)

  آیا درست است که گانودرما صدها بیماری را درمان می کند؟

  تحقیقات و پژوهش های انجام شده  مزایای متعدد گانودرما را برای سلامتی اثبات می کند. اما آیا گانودرما واقعاً موثر است؟ بهبود بیماری ها اینطور که به نظر می رسد آسان نیست. هر بیماری در نوع خود منحصر به فرد است. یک نوع بیماری می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود. و برخی از بیماری ها در اثر ترکیبی از عوامل مختلف ایجاد می شوند. پس یک محصول گیاهی که برای شما مفید است ممکن است برای دیگران مفید نباشد. بنابراین نمی توان با اطمینان گفت گانودرما همه ی بیماران را درمان می کند.

  گانودرما لوسیدوم چه خواصی دارد؟

  تا کنون اثرات درمانی مختلفی از انواع گونه های گانودرما گزارش شده است. از جمله این اثرات می توانیم به : کاهش کلسترول خون، تقویت پوست و مو، بهبود بیماری های پوستی نظیر ویتیلیگو و پسوریازیس. خواص ضد ویروسی ( HIV-I , HPV , HSV )، خواص ضد باکتریایی، کنترل و پیشگیری بیماری های قلبی – عروقی، جلوگیری از فعالیت رادیکال های آزاد. پیشگیری و درمان بیماری های کبدی. تنظیم عمل کبد روده  کلیه، درمان و حفاظت از تیروئید، اثر ترمیم کنندگی بر زخم معده، کنترل سطح قند خون در مبتلایان دیابت، بهبود وضعیت جسمانی  مبتلایان به فیبرومیالژی، مهار فعالیت سلول های میکروگلیا و جلوگیری از تخریب اعصاب دوپامینرژیک، جلوگیری از رشد تومور ها، افزایش سطح کلسترول HDL و کاهش LDL و کلسترول تام . درمان سندرم خستگی مزمن (CFS)، تنظیم و بهبود چرخه خواب،درمان اختلالات عصبی و تحلیل اعصاب، پیشگیری از آلزایمر، کاهش استرس، افزایش وضوح روانی / انرژی، اثرات آنتی هیستامین.

  گانودرما در طب چینی چه کاربردی دارد؟

  گانودرما دارای پیشینه ای کهن در بهبود سلامتی و افزایش طول عمر است. راهبان چین و خانواده های سلطنتی از آن برای آرامش،تمرکز،بهبود روش های مراقبه و با هدف افزایش طول عمر از این قارچ استفاده می کردند. اساساً، گانودرما ۳ کار مهم انجام می دهد: سیستم ایمنی بدن تقویت می کند. گردش خون را بهبود می خشید. بدن را سم زدایی می کند ایمنی کم، گردش خون ضعیف و تجمع سموم سه دلیل اصلی بسیاری از مشکلات سلامتی است.بنابراین، گانودرما به عنوان یک گیاه پایه برای حمایت از درمان های معمول و سایر مکمل های گیاهی برای بهبود سلامت شما عمل می کند.

  بیماری و یا اختلال خاصی ندارم آیا میتوانم از گانودرما استفاده کنم؟

  این محصول یک گزینه بسیار مناسب برای پیشگیری از بیماری هاست.  بیشتر افراد وقتی دچار مشکلات سلامتی نگران کننده می شوند به سراغ گانودرما می آیند. با این حال، بهترین زمان مصرف این قارچ قبل از بیمار شدن است. همانطور که قبلاً شنیده ایم، پیشگیری بهتر از درمان است. با این حال، اکثر مردم ترجیح می دهند بیمار شوند و سپس به دنبال درمان آن باشند.اما شما اینطور نباشید!

  سوالات متداول گانودرما

   بیماری خود ایمنی دارم، میتونم از گانودرما استفاده کنم؟

  گانودرما خاصیت تعدیل سیستم ایمنی بدن دارد و می تواند در بیماری های خودایمنی (مثل لک و پیس، پسوریازیس، ام اس و …) مورد استفاده قرار بگیرد.

  مطالعه این مقالات توصیه می شود:

  تاثیر گانودرما روی پسوریازیس

  گانودرما و ویتیلیگو

   

  اگر بیماری خاصی نداشته باشم، مصرف گانودرما چه مزایایی برای من دارد؟

  گانودرما یکی از قوی ترین گیاهان آنتی اکسیدانی است. همانطور که توسط متخصص تغذیه توصیه شده است، گیاه آنتی اکسیدان قوی اولین انتخاب شما برای مراقبت های بهداشتی طولانی مدت است. مصرف طولانی مدت به تعویق پیری، تقویت ایمنی بدن و جلوگیری از بیماری های مختلف از جمله سرطان کمک می کند.

  گانودرما یک قارچ است، آیا می توانم با آن آشپزی کنم؟

  به صورت خلاصه اگر بخواهیم پاسخ دهیم، خیر! قارچ گانودرما به دلیل خواص ارزشمند دارویی در آشپزی مورد استفاده قرار نمیگیرد. از طرفی به دلیل وجود ترکیبات خاص ممکن است طعم خوبی در ترکیب با سایر مواد غذایی نداشته باشد.سوالات متداول گانودرما

  شیوه استفاده از گانودرما به چه شکل است؟

  همانطور که در پاسخ سوال قبل به آن اشاره کردیم این قارچ خاص بیشتر برای استفاده های گیاهی / دارویی مناسب است و نه  آشپزی. بنابراین  از گذشته تا به امروز مناسبترین شیوه مصرف گانودرما به شکل دمنوش گانودرما یا چای گانودرما است.

   برای اثر بخشی بیشتر گانودرما چه کاری باید انجام دهم؟

  گانودرما را بهتر است در ساعات ابتدایی شب میل کنید و یا صبح قبل یا بعد از صبحانه مصرف شود. علاوه بر این نکته، برای شستشوی سموم بدن باید در طی روز مقدار زیادی آب بنوشید.
  مصرف بیشتر ویتامین C نیز توصیه می شود. زیرا مطالعات نشان داده است که ویتامین C به بدن کمک می کند تا مواد فعال گانودرما را جذب کند.

  آیا گانودرما برای استفاده موضعی موثر است؟

  مصرف گانودرما بیشتر به صورت خوراکی متداول است. با این حال، برای برخی شرایط، مصرف موضعی گانودرما نتایج بهتری می دهد. مثلا تقویت مو و درمان ریزش مو با گانودرما، زخم دهان،خارش پوست و گزش حشرات.

  عوارض گانودرما چیست؟

  براساس طبقه بندی اتحادیه محصولات گیاهی آمریکا، گانودرما لوسیدوم در دسته گیاهان کلاس ۱ طبقه بندی شده است. این به این معنی است که مصرف آن در حد متعادل و مناسب بی ضرر است. اما هر محصولی خوراکی به موازات اثرات درمانی مطلوب ممکن است باعث بروز عوارضی ناخواسته نیز بشود. افرادی که این عوارض خفیف و گذرا را تجربه می کنند بسیار معدود هستند. (کمتر از یک درصد افراد عوارض گانودرما دارند) برخی از عوارض کوتاه مدت و گذرا: ناراحتی های گوارشی خفیف، بثورات پوستی. مصرف منبع ویتامین C با گانودرما می تواند به کاهش عوارض جانبی احتمالی هنگام مصرف اولیه کمک کند.

  قهوه-بهتره-یا-گانودرما

  قهوه بهتره یا گانودرما خالص

  خواص قهوه گانودرما چیست؟ آیا می توانم از قهوه گانودرما استفاده کنم؟

  تاکنون هیچ مطالعه علمی اثرات قهوه گانودرما بر سلامتی را آزمایش نکرده است. با این حال، تحقیقات روی خود گانودرما انجام شده و نشان می دهد که گانودرما به خودی خود مصرف می شود و  مزایای سلامتی دارد. البته محصولات قهوه گانودرما  موجود در بازار بد نیستند ولی آن را برای اهداف درمانی توصیه نمی کنیم. چرا که این محصولات تجاری هستند و گانودرما موجود در این  قهوه ها به میزان قابل توجهی پایین است. بنابراین، از مزایای سلامتی کمتری برخوردار خواهید شد و زمان بسیار طولانی تری لازم هست تا شاهد درمان باشید. در ضمن مصرف روزانه و طولانی مدت از قهوه عوارض دارد. پس اگر اصرار دارید تا گانودرما را با قهوه میل کنید این ترکیب را خودتان خلق کنید. آموزش: شیوه تهیه قهوه گانودرما 

  دوز مجاز گانودرما چقدر است؟

  در طب سنتی چن مصرف رورانه نیم الی یک گرم برای افراد سالم، ۲ تا ۵ گرم برای بیماری های مزمن توصیه شده است. محققان دیگر دوز مجاز گانودرما را ۳ الی ۱۵ گرم توصیه می کنند.  اگر از محصول ما تهیه می کنید با توجه به قدرت بالا روزانه حداکثر ۲ گرم میل بفرمایید.

  می توانم گانودرما را همراه با سایر مکمل ها مصرف کنم؟

  بله، شما می توانید با خیال راحت گانودرما را همراه با سایر مکمل های سلامتی خود مانند کلسیم و ویتامین ها مصرف کنید. در واقع، این قارچ با بهبود گردش خون و سم زدایی از بدن به حداکثر رساندن اثر سایر مکمل ها کمک می کند. این به طور قابل توجهی جذب مواد مغذی بدن شما را بهبود می بخشد.

  سوالات متداول گانودرما

  قطع ناگهانی مصرف گانودرما خطرناک است؟

  این سوال در مورد سایر مکمل های غذایی نیز صدق می کند. برخی افراد معتقدند که ممکن است بیش از حد به مکمل های غذایی مانند گانودرما وابسته شوند. این افراد نگران اند که اگر وقتی آن را متوقف کنند، ممکن است در مقایسه با شرایط اولیه خود احساس بدتری داشته باشند. برای مثال کافئین را در نظر بگیرید. کافئین دارای اثر تحریک کننده ای است که باعث ضعف مغز شما در طولانی مدت می شود. در نهایت پس از یک مدت طولانی مصرف، فقط برای حفظ هوشیاری نرمال به کافئین نیاز خواهید داشت. به همین دلیل است که افرادی که مرتب قهوه استفاده می کنند، بعد یک مدت  بدون نوشیدن قهوه نمی توانند تمرکز کافی داشته باشند. آنها به نوعی به آن معتاد شده اند. این در مورد سایر نوشیدنی های کافئین نیز اتفاق می افتد. اما گانودرما این طور نیست. گانودرما انرژی بدن شما را به روشی غیر تحریک کننده بهبود می بخشد. مصرف طولانی مدت باعث وابستگی بیش از حد اعضای بدن شما به این قارچ نخواهد شد. وقتی مصرف آن را به طور ناگهانی متوقف کنید، بدن شما به آرامی به عملکرد و انرژی طبیعی خود باز می گردد.

  من قهوه زیاد استفاده میکنم و شنیدم گانودرما انرژی زاست، میتونم آن را جایگزین قهوه کنم؟

  گانودرما انرژی زاست. همچنین به تعادل و تنظیم سیستم های بدن شما کمک می کند. به همین دلیل به آن “آداپتوژن” گفته می شود. اگر صبح گانودرما مصرف کنید، در طول روز احساس انرژی بیشتری خواهید داشت. و اگر قبل از خواب گانودرما مصرف کنید،باز هم می توانید در طول شب آرام بخوابید. قطعا گانودرما جایگزین ایده آل قهوه است! اگر صبح قهوه بنوشیم، احساس انرژی می کنیم. اما اگر شب قهوه بنوشیم، کل شب نمی توانیم خوب بخوابیم! این تفاوت بین ماده تحریک کننده و ماده تنظیم کننده است. گانودرما علاوه بر تامین انرژی طول روز، حتی می تواند بی خوابی را بهبود بخشد و به شما اجازه می دهد شب بهتر بخوابید. آیا قهوه می تواند بی خوابی را بهبود بخشد؟ به هیچ وجه.  گانودرما بر خلاف کافئین قهوه به روشی غیر تحریک کننده کار می کند. این امر باعث تنبلی ذهن بدن نمی شود. در عوض، این قارچ به تقویت انرژی بدن و تنظیم سیستم های بدن شما به طور طبیعی کمک می کند. پس در جایگزینی شک نکنید.

  سوالات متداول گانودرما

  قارچ گانودرما آدپتوژن است، آداپتوژن چیست؟

  قارچ گانودرما آداپتوژن است. با این حال، این کلمه می تواند برای شما ناآشنا باشد. به زبان ساده آداپتوژن ها گیاهان یا قارچ هایی هستند که بدن را نرمال می کنند و به آن کمک می کنند تا با انواع مختلف استرس واکنش نشان دهد و “سازگار” شود. از آداپتوژنها برای پشتیبانی از سطح انرژی و سیستم پاسخگویی به استرس استفاده می شود. منبع : gaiaherbs

  Reishi Mushrooms Are Adaptogens

  Reishi mushrooms are adaptogens. However, this word can be confusing. Adaptogens are, simply put, herbs or mushrooms that normalize the body and help it respond to and “adapt” to various types of stress.*

  Adaptogens are used to support energy levels and the stress response system.* Adaptogenic herbs help your body cope with the effects stress can have on your health.

  در دوران بارداری و شیردهی می توان از این قارچ استفاده نمود؟

  خیر. مطالعات کافی در مورد عوارض اختمالی مصرف این قارچ در این دوره ها وجود ندارد.

  سوالات متداول گانودرما به مرور زمان به روز رسانی خواهد شد. اگر سوالی دارید که در این صفحه به آن پاسخ داده نشده، می توانید در بخش نظرات همین صفحه آن را مطرح نمایید. استفاده از مطالب این وبسایت فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  16 دیدگاه در “پاسخ به سوالات متداول گانودرما

  1. حدیث گفت:

   سلام این گیاه برای بیماری پوستی پیسی موثره اخه خیلی از جاها زدن که تاثیر گزاری زیادی داری

   1. گانودرم گفت:

    تا حدودی می تواند گانودرما برای ویتیلیگو مفید باشد. گانودرما با خاصیت آداپتوژن سازی، موجب تعادل در بدن میشود. پس می تواند با تعدیل سیستم ایمنی بدن، حملات به سلول های تولید رنگدانه در پوست را تا حد بسیار زیادی کنترل کند. همچنین با تنظیم ترشح سایتو کاین ها باعث کاهش التهاب سیستماتیک بدن و کنترل بیشتر سیستم ایمنی شود.

  2. ناشناس گفت:

   سلام وقت بخیر ببخشید من سال گذشته از شما خرید کردم ولی من داخل غذا استفاده میکردم نمیدونستم دمنوشه و باید دم کنم به نظرتان حیفش کردم

   1. گانودرم گفت:

    سلام و احترام خدمت شما . هنگام پخت به غذا اضافه می کردید یا به عنوان چاشنی هنگام سرو غذا ؟ اگر موقع پخت غذا اضافه کردید. کاملا صحیح بوده.

  3. sina گفت:

   من سه روزه از گانودرمای شما استفاده می کنم، چقدر زمان میبره تا متوجه نتایج بشم؟

   1. گانودرم گفت:

    نتایج ممکن است متفاوت باشد اما اکثر افراد طی یک ماه مصرف مداوم و صحیح، تفاوت و تاثیر را مشاهده می کنند.

  4. ش . ل گفت:

   نحوه مصرف گانودرما برای زگیل تناسلی به چه شکله؟ برای درمان چقدر در روز از گانودرما استفاده کنم؟

   1. گانودرم گفت:

    برای درمان زگیل تناسلی با گانودرما روزانه ۲ گرم میل کنید. البته برای تاثیر بهتر و سریعتر، بهتر است از قارچ شیتاکه و ترکی تیل نیز به عنوان مکمل در کنار گانودرما استفاده بفرمایید. برای اخذ راهنمایی حتما با همکارم از طریق واتس اپ در ارتباط باشید.

  5. صاحبی گفت:

   من به طب سنتی مراجعه کردم و در خصوص گانودرما از ایشون سوال کردم گفتن خیلی خوبه و هر روز مصرف کنم. ولی خب من از دارو های گیاهی دیگری هم استفاده می کنم آیا مصرف همزمان داروهای گیاهی با گانودرما مشکلی نداره؟ ایشون که گفتن مشکلی نداره، نظر شما چیه؟

   1. گانودرم گفت:

    گانودرما یک مکمل بهداشتی طبیعی است و در بیش از ۲۰۰۰ سال مطالعه هیچ منع مصرفی گزارش نشده است. به صورت کلی مصرف همزمان داروهای گیاهی با گانودرما مشکلی ایجاد نمی کند. اما در صورت تجویز داروهای گیاهی دیابت – انعقاد خون و فشارخون مصرف گانودرما را به پزشک اطلاع دهید.

  6. درویش گفت:

   من گانودرما لازم دارم چطور باید سفارش بدم ؟ گانودرمای اصل و خالص باشه

   1. گانودرم گفت:

    به شکل آنلاین این محصول قابل تهیه است. روی لینک زیر کلیک نمایید تا وارد صفحه ی محصول شوید :
    گانودرما لوسیدوم

    همچنین برای سفارش گانودرما می توانید از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید

  7. فاطمه ایزدی گفت:

   شما میگین شب گانودرما استفاده بشه پس چرا خیلی از سایتا می نویسند صبح ناشتا میل کنیم ؟

   1. گانودرم گفت:

    متاسفانه الزام فرد به مصرف گانودرما در صبح ناشتا یک غلط متداول است. مهمتر از زمان مصرف این است که شما گانودرما را به صورت روزانه مصرف کنید تا آنها زمان لازم برای تنظیم و بهبود سیستم شما را داشته باشند. گانودرما هم همینطور هست هر روز گانودرما بنوشید و زمانی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد. اما به صورت کلی به یاد داشته باشید برای تامین انرژی طول روز، صبح بهترین زمان است و برای آرامش خواب، شب از گانودرما میل کنید.

  8. Maziar گفت:

   کی باید از گانودرما استفاده کنیم ؟ ( زمان مصرف گانودرما )

   1. گانودرم گفت:

    گانودرما برای تنظیم چرخه خواب و درمان بی خوابی عالی است. بنابر این به دلیل اثرات آرام بخش آن، شب هنگام بهترین زمان برای مصرف گانودرما است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ضمانت کیفیت
  ضمانت اصالت کالا
  ارسال سریع
  پرداخت مطمئن
  مشاوره گانودرما
  پشتیبانی 24 ساعته واتس اپ
   021-91005505
  099-81500815
  Ganoderm.ir@

  ۲۴ ساعته در اینستاگرام پاسخگوی شما هستیم

  در صورت مواجه شدن با هرگونه اختلال در روند سفارش، از طریق واتس اپ و یا اپلیکیشن بله ( 09370246436 ) با ما در ارتباط باشید تا سفارش شما را بررسی و ثبت کنیم. ضمنا تا اطلاع ثانوی تنها راه ارتباطی ما با شما برای ثبت سفارش واتساپ - تلگرام و بله خواهد بود.

  سبد خرید
  ثبت سفارش در واتس اپ
  ×
  گفتگو را شروع کنید
  سلام! برای چت در واتساپ بر روی اکانت پشتیبان کلیک کنید.

  اگر حال اینترنت خوب باشه سریع جواب میدیم. لطفا صبور باشید. اگر واتس اپ ندارید از طریق پیامرسان تلگرام، بله یا ایتا (09370246436) میتونید با ما در ارتباط باشید.