• بهترین قارچ برای پوست: قارچ های دارویی برای سلامت انسان بسیار ارزشمند هستند و دارای مزایای علمی معتبر برای تقویت ایمنی، حمایت از آدرنال و محور HPA، کاهش استرس، کاهش التهاب و همچنین توانایی منحصر به فرد برای تقویت و بهبود سیستم های چندگانه در بدن هسند. علاوه بر این ها، یکی از جنبه های اغلب نادیده گرفته شده، فواید قارچ ها برای پوست است.

  چرا سلامت پوست مهم است؟

  پوست اولین خط دفاعی است و از ما در برابر تعداد بی‌شماری از عوامل بیماری‌زای مهاجم که به طور بالقوه می‌توانند به بدن آسیب برسانند محافظت می‌کند. کیفیت پوست ما نشانه و علامت کلیدی هرگونه عدم تعادل مزمن و التهاب است. سلامت پوست ما نه تنها بر سلامت سیستم ایمنی ما تأثیر می گذارد، بلکه بر سلامت عاطفی و روانی ما نیز تأثیر می گذارد. پوست ضعیف اغلب بر عزت نفس و اعتماد به نفس تأثیر می گذارد.

  وقتی پوست سالمی داریم، احساس سلامت، اعتماد به نفس می کنیم و این انرژی را به بیرون منتقل می کنیم. پوست سالم ما را قادر می سازد بهترین احساس را داشته باشیم و این به ما کمک می کند که بیرون برویم و بهترین زندگی خود را داشته باشیم.

  پوست ما  یک ساختار پیچیده و بسیار هوشمند است. هر سلول پوست – کورنئوسیت، کراتینوسیت، فیبروبلاست، سلول لانگرهانس یا سایر سلول‌های پوستی – چرخه زندگی خاص خود را دارد و برای عملکرد صحیح به شرایط مناسب نیاز دارد. اگر آکنه، مشکلات هورمونی، پسوریازیس، اگزما یا پوست خشک ملتهب دارید و می خواهید به کند کردن روند پیری کمک کنید، قارچ های دارویی می توانند به شما کمک کنند.

  این مقاله به بررسی تاثیر پنج قارچ برتر بر روی پوست می‌پردازد تا بتوانید درخشش و بهترین حالت را داشته باشید.

  فواید شگفت انگیز قارچ برای سلامت پوست

  قارچ ها به روش‌های مختلف سلامت پوست و ظاهر آن را تقویت می کند. قارچ‌ها پاسخ استرس بدن را مهار می‌کنند و در جهت حمایت و تغذیه غده فوق کلیوی و سیستم عصبی مرکزی عمل می‌کنند.

  استرس چطور به پوست آسیب می رساند؟

  هنگامی که بدن استرس مزمن را تجربه می کند سیستم عصبی سمپاتیک فعال می شود. این پاسخ ذاتی است و با آزاد شدن کورتیزول بر تک تک سلول های بدن -از جمله سلول های پوست- تأثیر می گذارد. کورتیزول به معنای تجزیه ساختارهای کلاژن و الاستین است. کلاژن و الاستین پروتئین هایی که با شادابی پوست رابطه مستقیم دارند.
  کورتیزول و استرس همچنین آسیب رادیکال های آزاد را به خصوص در داخل پوست افزایش می دهد. رادیکال‌های آزاد به DNA سلولی آسیب می‌رسانند، عملکرد سلولی را مختل می‌کنند، پیری سلولی را تسریع می‌کنند و سیستم‌های آنتی‌اکسیدانی خودمان را از بین می‌برند.
  این سه فرآیند کلیدی آزادسازی مداوم کورتیزول در جریان خون در نهایت سد اپیدرمی را مختل می کند، باعث عدم تعادل هورمونی می شود و خشکی پوست، پسوریازیس، اگزما و آکنه را به دنبال دارد.

  قارچ‌های دارویی همچنین به عنوان تقویت‌کننده‌های آنتی اکسیدانی قوی عمل می‌کنند که از سلامت پوست در برابر آلاینده‌های محیطی، سلول‌های رادیکال آزاد محافظت می‌کنند و با جذب مناسب مواد مغذی به سلول‌های پوست، هضم را بهبود می‌بخشند.

  بله قارچ دارویی یک ماده بسیار مفید و بسیار کاربردی برای مراقبت از پوست است. برای بهبود پوست می توانید قارچ ها را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید.

   

   بهترین قارچ برای پوست

  قارچ های دارویی برای پوست

  بهترین قارچ برای پوست

  مطالعات علمی نشان داده‌اند که پنج قارچ دارویی فواید ضد پیری عمیقی برای پوست دارند. این قارچ ها  فعالیت آنتی‌اکسیدانی را افزایش می‌دهند، التهاب را کاهش می‌دهند، ایمنی را تقویت می‌کنند و هیدراتاسیون را افزایش می‌دهند.

  بهترین قارچ های دارویی برای پوست:

  قارچ گانودرما برای پوست

  قارچ گانودرما‌‌‌‌لوسیدوم (Ganoderma lucidum) یک قارچ آداپتوژن شناخته شده در جهان است که برای قرن ها برای بهبود سلامت و افزایش طول عمر مورد استفاده قرار گرفته است.

  استرس عامل اصلی عدم تعادل پوست و پیری در همه سطوح است. قارچ گانودرما به دلیل توانایی‌های شگفت‌انگیزش برای کمک به شکستگی‌های هورمونی و پیری پوست ناشی از استرس، به‌طور سنتی به عنوان “بهترین گیاه ضد استرس” شناخته می‌شود.

  استرس باعث عدم تعادل هورمون‌های جنسی می‌شود و همین موضوع می‌تواند باعث مشکلاتی از قبیل جوش‌های قبل از پریود در اطراف چانه در زنان، یا آکنه ناشی از آندروژن در امتداد خط فک، گردن و قسمت بالای کمر شود.

  قارچ گانودرما در جهت آرام کردن سیستم عصبی، حفظ کورتیزول و بهبود مقاومت کلی بدن در برابر استرس عمل می کند. این توانایی به تعادل هورمون های جنسی کمک می کند و ممکن است به پیشگیری از مشکلات مختلف پوستی کمک کند یا حتی می تواند آکنه را درمان کند.

  قارچ گانودرما حاوی ترکیبات مختلف محافظ پوست مانند پلی ساکاریدها، تری ترپنوئیدها و پلی فنول ها است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و به محافظت از پوست در برابر آسیب اکسیداتیو کمک می کنند.

  اشعه ماوراء بنفش، آلاینده‌های محیطی، مواد سمی موجود در لوازم آرایشی و محصولات شخصی، همگی به سلول‌های پوست ما استرس اکسیداتیو اضافه می‌کنند و به سلول‌های پوست ما آسیب می‌زنند و باعث می‌شوند که آنها سریع‌تر پیر و سریع‌تر تخریب شوند.

  قارچ گانودرما، زمانی که هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی مصرف شود، سلول های پوست را از این آسیب محافظت می کند و عملکرد و ساختار آنها را بهبود می بخشد و در نتیجه ظاهر پوست ما را بهبود پیدا می کند.

  مطالعات نشان داده است که قارچ گانودرما می تواند:

  • ضخامت اپیدرم و درم را افزایش دهد
  • ساختار پوست را بهبود بخشد
  • از DNA سلول های پوست محافظت کند
  • از تخریب کلاژن و الاستین جلوگیری کند
  • و سطح سوپراکسید دیسموتاز (SOD) را در پوست افزایش دهد. (۱، ۲).

  علاوه بر این خواص جالب است بدانید که هنگامی استفاده موضعی از گانودرما شاهد سرعت بهبودی زخم هستیم این ویژگی گانودرما می تواند برای افرادی که اسکار آکنه یا سایر زخم های موضعی دارند مفید باشد. گانودرما فعالیت ضد تیروزیناز را ایجاد می کند، رنگدانه ها را کاهش می دهد و ممکن است اثر روشن کننده پوست داشته باشد (۳، ۱۰).

  قارچ گانودرما همچنین نشان داده است که از سلامت قلب حمایت می کند و ممکن است فشار خون را متعادل کند. هنگامی که قلب سالم است، خون به طور موثر جریان می یابد و تمام مواد مغذی مناسب را به پوست می رساند تا از حفظ آن پشتیبانی کند.

  مطالعه این مقاله ها توصیه می شود:

  گانودرما برای اگزما

  گانودرما برای پسوریازیس

  قارچ چاگا

  قارچ چاگا (Inonotus obliquus) یکی از قوی ترین غذاهای آنتی اکسیدانی روی کره زمین است. قارچ چاگا می تواند به عنوان یک پوشش محافظ عمل کند تا به مبارزه با ترکیبات التهابی که ما نیز در معرض آن هستیم و به طور طبیعی هر روز تولید می کنیم، عمل کند.

  قارچ چاگا همچنین یکی از غنی ترین منابع غذایی ملانین است. پروتئینی که رنگ پوست ما را تعیین می کند و همچنین به عنوان محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و تسریع پیری ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید عمل می کند. قدرت تقویت کننده آنتی اکسیدانی باورنکردنی چاگا تولید ملانین را افزایش می دهد و تقریباً مانند یک نوع ضد آفتاب داخلی عمل می کند.

  قارچ چاگا سرشار از سوپراکسید دیسموتاز (SOD) و کاتالاز است  آنتی اکسیدان ها برای سلامت پوست ما حیاتی هستند زیرا به جلوگیری از آسیب اکسیداتیو ناشی از استرس کمک می کنند. چه عوامل استرس زای محیطی یا فیزیکی ناشی از زخم یا ضربه یا لایه برداری بیش از حد.  این باعث پیری (تخریب)، مرگ زودرس سلولی، عدم تعادل pH و چربی می شود و بهبود زخم را کند می کند.

  قارچ چاگا سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مانند سلنیوم است که به جلوگیری از آسیب اکسیداتیو کبد کمک می کند. ،

  قارچ چاگا حاوی پلی ساکاریدهای بتا گلوکان است که تولید کلاژن را تحریک می کند. ما می دانیم که کلاژٰن جزء اصلی ساختاری پوست ما است و پوست ما را صاف، سفت و هیدراته نگه می دارد.

  تولید کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد.

  قارچ شیتاکه برای پوست

  قارچ شیتاکه حاوی L-ergothioneine یک ترکیب آنتی اکسیدانی قوی است که از آسیب پوست، پیری پوست و تجزیه سلول های پوست جلوگیری می کند.

  قارچ شیتاکه سرشار از اسید کوجیک است – ترکیبی که به طور طبیعی پوست را روشن می کند و از تشکیل رنگدانه ملانین جلوگیری می کند. شیتاکه اغلب به عنوان “جایگزین طبیعی هیدروکینون” نامگذاری می شود، اگر می خواهید به طور طبیعی لکه های خورشید، ملاسما یا رنگدانه ها را محو کنید، مفید است.

  مانند سایر قارچ ها، قارچ شیتاکه دارای اثرات ضد التهابی است، از گردش سلولی سالم پوست حمایت می کند و تحریک پوست را کاهش می دهد.

  قارچ شیتاکه همچنین الاستاز را مهار می کند – آنزیمی که الاستین را در درم تجزیه می کند و اثرات ضد پیری ایجاد می کند و از پوست سالم حمایت می کند. (۷، ۸)

  قارچ کوردیپس برای پوست

  قارچ Cordyceps یکی دیگر از قارچ های آنتی اکسیدانی قوی با توانایی های باورنکردنی برای محافظت از پوست در برابر پیری و التهاب است. کوردیپس از طریق نقشی که در حمایت از گردش خون سالم و سلامت قلب و عروق دارد، سلامت سلول های پوست را بهبود می بخشد.

  قارچ ترملا برای پوست

  قارچ ترملا (Tremella fuciformis) قرن ها به دلیل داشتن یک تونیک زیبایی باستانی مشهور است.

  قارچ ترملا یک ابر غذای فوق العاده آبرسان است که ۱۰۰۰ برابر وزن خود را در آب نگه می دارد و ۵ برابر بیشتر از هیالورونیک اسید – که یک ماده شگفت انگیز در محصولات مراقبت از پوست برای بهبود هیدراتاسیون است – آبرسان است.

  قارچ ترملا به صورت موضعی ذره کوچکی است که به آن اجازه می دهد به لایه اپیدرمی پوست ما نفوذ کند و در صورت مصرف داخلی برای پوست ما نیز مفید است و ظاهر و آبرسانی پوست را بهبود می بخشد.

  قارچ ترملا همچنین حاوی اسید اورونیک است- یک ترکیب آنتی اکسیدانی که SOD (سوپراکسید دیسموتاز)، گلوتاتیون، پراکسیداز و کاتالاز را افزایش می دهد – آنتی اکسیدان های اصلی که از پوست محافظت می کنند، اختلال عملکرد چربی را کاهش می دهند و از رطوبت محافظت می کنند.

  سوالات متداول در خصوص تاثیر قارچ‌ها بر پوست

  آیا قارچ ها برای پوست مفید هستند؟

  قارچ‌های دارویی حاوی تعداد بی‌شماری از ترکیبات حمایت‌کننده پوست مانند پلی‌ساکاریدها، تری‌ترپنوئیدها و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که به کاهش التهاب در پوست، حفظ آبرسانی، کاهش آسیب‌های ناشی از استرس و مزایای ضد پیری و متعادل‌کننده پوست کمک می‌کنند.

  کدام قارچ برای پوست بهتر است؟

  در مطالعات مختلف، قارچ‌های Reishi، Chaga، Cordyceps، Shiitake و Tremella همگی از نظر علمی ثابت شده اند که بهترین قارچ های دارویی برای پوست هستند.

  قارچ ها چگونه به جوانسازی سلول های پوست کمک می کند؟

  قارچ ها حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی و پلی ساکارید منحصر به فردی هستند که با محافظت از آنها در برابر استرس اکسیداتیو، به جوان سازی سلول های پوست کمک می کند.

  جمع بندی

  قارچ‌ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند و به محافظت از سلول های پوست در برابر پیری سریع و مرگ زودرس کمک می کند و همچنین به تعادل pH و سطح چربی پوست کمک می کنند.

  قارچ‌ها به طور طبیعی ضد التهاب هستند و دارای فعالیت ضد تیروزیناز هستند که بیماری های التهابی پوست مانند اگزما و پسوریازیس را بهبود می بخشد.

  قارچ‌ها می توانند به افزایش رطوبت و هیدراتاسیون پوست کمک کنند، با باکتری ها مبارزه کنند و از تجزیه کلاژن و الاستین جلوگیری کنند. نتیجه این ساز و کار پوست شاداب و جوان است.

  فواید قارچ‌ها برای پوست را نیز می توان با ترکیب قارچ با ویتامین C افزایش داد.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *