عوارض گانودرما

شاید برای شما سوال باشد که در کنار این همه فواید گانودرما ، آیا مصرف گانودرما عوارض جانبی خاصی ایجاد می کند یا خیر

در پاسخ باید بگوییم برخی از افراد ممکن است بعد از مصرف این گیاه برای چند روز واکنش موقت را تجربه کنند که این واکنش ها برای بیماران خاص مشهودتر است.

هنگامی که این واکنش ها بوجود می آید ، بیشتر مردم فکر می کنند گانودرما وضعیت آنها را وخیم تر می کند و از درمان مایوس شده و گانودرما را کنار میگذارند .

اما  این سوء تفاهم ترین جنبه این گیاه است !

در واقع ، این واکنشها عوارض جانبی گانودرما نیستند. این بخشی از روند بهبودی است که باید طی کنید. برای مثال قیاسهای زیر را در نظر بگیرید :

۱- تمیز کردن اتاق

تصور کنید یک اتاق دارید که مدتهاست آن را تمییز نکرده اید.  بدون شک گرد و غبار زیادی روی وسایل را پوشانده است . سرانجام ، تصمیم می گیرید این اتاق را تمیز کرده و وسایل ناخواسته را دور بریزید.

وقتی شروع به تمیز کردن این اتاق می کنید چه اتفاقی می افتد؟ آیا می توانید جلوی گرد و غبارهایی را که در تمام اتاق پخش می شود را بگیرید ؟ آیا هنگام شروع تمیز کردن ، اتاق کثیف تر نمی شود؟ آیا سرفه و عطسه نمی کنید؟

شما می خواستید یک اتاق تمیز  و مرتب  داشته باشید. اما در ابتدا ، به جای آن ، یک اتاق کثیف و گرد و خاکی تر می بینید. چرا؟ پاسخ خیلی ساده است چون این بخشی از فرآیند تمیز کردن است.

۲- عریض کردن یک جاده را درنظر بگیرید

تصور کنید که یک جاده باریک وجود دارد که دو شهر را به هم وصل می کند. شورای شهر محلی تصمیم به بازسازی  آن میگیرد تا با تعریض آن از حجم ترافیک خودرو ها بکاهد .

حدس بزنید با شروع پروژه چه اتفاقی می افتد؟ ماشین های غول پیکر روسازی راه مستقر شده اند و کامیون های بزرگ وارد محوطه ساخت و ساز شدند.

این پروژه برای سهولت ترافیک و کوتاه کردن زمان سفر در نظر گرفته شده است. اما در آغاز ، ترافیک بدتر می شود و زمان سفر طولانی تر می شود. چرا؟ زیرا این بخشی از روند ساخت جاده است. پس از اتمام پروژه ، یک جاده عریض تر خواهید داشت. ترافیک بسیار نرم تر است و زمان سفر کوتاهتر می شود.

۳- ورزش برای سلامتی

آیا ورزش برای سلامتی شما مفید است؟ البته که مفید است . خودتان را در نظر بگیرید که چند سال ورزش نکرده اید. اما به یکباره  ورزش سنگین را شروع می کنید . روز بعد چه احساس می کنید؟

در تمام بدن احساس درد نمی کنید؟  کاملا طبیعی هست که درد فقط واکنش موقتی بدن شماست. با ادامه ورزش ، به تدریج  احساس بهتری خواهید داشت.

در غالب مواقع تغییرات با درد شروع می شوند و مثالهای بیشماری  است که به درک این واقعیت کمک می کند . پس این بخشی از زندگی ما است.

روند بهبودی گانودرما  هم دقیقا همینطور است . اگر بعد از مصرف این گیاه احساس می کنید بدتر شده اید این ها عوارض گانودرما نیست بلکه  یک خبر خوب است که نشان میدهد بدن شما در حال پاکسازی اولیه میباشد اگرچه احساس ناراحتی را دوست ندارید.

عوارض قارچ گانودرما

واکنش موقتی گانودرما به دلایل زیر اتفاق می افتد :

  • پاکسازی و انسداد گردش خون شما
  • از بین بردن سموم بدن
  • و بهبود قانون اساسی بدن

در حقیقت ، گانودرما یکی از بی خطرترین گیاهان است که به عنوان یک گیاه تطبیقی ​​، به متعادل کردن شرایط بدن کمک می کند (بدون هیچ گونه عوارض جانبی )

نمونه هایی از واکنش های موقت

ممکن است فشار خون بالا در ابتدا قبل از پایین آمدن ، کمی بیشتر شود. همین مورد در مورد قند خون بالا (دیابت) نیز صدق می کند.

در مورد درد مزمن معده ، ممکن است در ابتدا احساس کنید که معده شما دردناکتر می شود.

سایر واکنشهای متداول عبارتند از:

  • درد جزئی بدن
  • خارش بدن – ممکن است سموم زیادی را در بدن تجمع کرده باشید.( اغلب زمانی  اتفاق می افتد که شما داروهایی مانند مسکن درد ، استروئیدها یا قرص های خواب آور را برای طولانی مدت مصرف کرده باشید.)
    در این حالت دفع سموم با خارش و  ایجاد نقاطی مانند جوش قرمز روی پوست نمود پیدا خواهدکرد که اینها واکنشهای بسیار طبیعی بدن است . هنگامی که گانودرما سموم بدن را از بین برد ، وضعیت شما به طور خودکار بهبود می یابد.
  • آکنه  – مانند موارد فوق ، این یک هم نمود خارجی سم زدایی است که از طریق صورت منتقل می شود.
  • اسهال – این نیز یک اثر سم زدایی است. این بار ، دفع سموم از طریق روده است. در طی چند روز باید اسهال کاهش یابد.

همه این تأثیرات موقتی است که نشان می دهد که به زودی شما در بالاترین سطح سلامت قرار خواهید گرفت .

در صورت مشاهده این موارد باید چه کار کرد ( عوارض گانودرما)

در صورت بروز هرگونه واکنش موقت گانودرما نگران نباشید. مصرف آن را تا بهبود وضعیت خود ادامه دهید. اگر نمی توانید آن را تحمل کنید ، کافی است دوز را به نصف کاهش دهید و وقتی احساس بهتری داشتید دوباره دوز آن را  افزایش دهید.

پس چرا برخی می گویند گانودرما عوارض جانبی دارد؟

در واقع ، گیاه گانودرما به شرط رعایت دوز استاندارد روزانه ، به خودی خود عوارض جانبی حتی برای مصرف طولانی مدت ندارد. عوارض جانبی فقط درصورتی رخ می دهد که تولیدکنندگان استروئیدها یا داروهای دیگر را با گانودرما مخلوط کنند. (این موضوع بیشتر در محصولات ترکیبی مثل مکمل ها یا قهوه های حاوی گانودرما دیده می شود )

همچنین وجود فلزات سنگین مانند جیوه یا سرب همچنین می تواند عوارض جانبی برای مصرف طولانی مدت ایجاد کند. روش کشت ضعیف و محل کشت آلوده اغلب منجر به این آلودگی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *